Догори
Дати відгук

Екологічний жах: в Криму висохли з десяток озер (відео)

Винні люди та зміни клімату

2 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 22:59
Поділитись:

За час окупації в Криму сталася не одна екологічна катастрофа: там масово пересихають озера. Про це повідомляє "Крим.Реалії".

Журналістам вдалося підрахувати, що з 2014 року на півострові практично зникли вже 10 водойм. Зокрема, це гірське озеро в районі Великої Ялти. Вода в ньому висохла менш, ніж за півроку.

Раніше водойма приваблювала туристів. Поруч з нею відкривався гарний краєвид на гору Аю-Даг. Зараз же від нього залишилося кілька калюж. Там, де раніше була вода, пасуться коні. Також з озера брали воду для поливу виноградників "Масандри".

Еколог Маргарита Литвиненко розповіла, що озеро висохло через нестачу опадів. Воно могло брати воду з підземних джерел, але вони вичерпалися. За її словами, причина цього масове буріння свердловин в даному районі.

Крім того, в Криму зникло озеро Богайли в Сакському районі Криму. Пересохло і знамените рожеве озеро Сасик-Сиваш, розташоване між Євпаторією і Саками. Кримські екологи кажуть, що це сталося через видобуток піску.

 

Також пересохло озеро Велике недалеко від Коктебеля. Раніше там водилося багато риби, що приваблювало різні види птахів. Тепер же замість води потріскана земля.

Обміліло й озеро Кизил-Яр, що поруч з Євпаторією. Унікальність озера була в тому, що його глибокі води були солоні, а на поверхні прісна вода.

Директора Українського інституту водних проблем і меліорації Михайло Яцюк пояснив, що озера висихають через опади, яких стало дуже мало, а температура зростає і відбувається випаровування.

Експерти також кажуть, що ситуація в Криму буде тільки посилюватися. Півострів може втратити й інші озера, якщо не вжити заходів. Вони підкреслили, що якщо за рік висихає 10 озер, то вже через 30 років їх не буде зовсім.

Нагадаємо, акула пошматувала українську родину на відпочинку в Єгипті. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко