Догори
Дати відгук

Екокомітет підтримав створення системи моніторингу довкілля

Надані зауваження опрацьовують для врахування до другого читання.

1 хв на прочитання06 Липня 2022, 08:45
Фото:
Точка доступу Фото: Точка доступу
Поділитись:

Екокомітет у першому читанні рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт №7327 про державну систему моніторингу довкілля. Він допоможе створити ефективну державну систему для галузі охорони навколишнього природного середовища, повідомляє  Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування.

Її створять як систему спостереження, збирання, оброблення, передавання, збереження та аналізу інформації про стан навколишнього природного середовища та впливу на нього. Система також включатиме прогнозування змін у довкіллі та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття ефективних рішень, доступу до екологічної інформації та взаємодії її галузевих складових.

В рамах законпроєкту створять необхідні автоматизовані інформаційні системи у сфері лісового господарства, управління водними ресурсами, використання та охорони земель, охорони біо- та ландшафтного різноманіття тощо.

Він також позитивно вплине на ключові інтереси заінтересованих сторін про стан довкілля, прозорість в діяльності органів влади, а також забезпечить сумісність і взаємодію державної системи моніторингу довкілля з аналогічними системами інших країн.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України надало зауваження до законопроекту щодо неузгодженостей у праві вільного доступу до інформації про стан довкілля. Їх наразі опрацьовує екокомітет спільно із Міндовкілля для подальшого їх врахування під час підготовки до другого читання.

Нагадаємо, Держекоінспекція порахувала суму збитків, завданих окупантами українському довкіллю
 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.