Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

Дим від пожеж із США добрався до Європи

2 хв на прочитання17 Вересня 2020, 09:42 110
Поділитись:

Дим від природних пожеж на заході США досяг країн північної частини Європи. Про це повідомляє Європейська служба моніторингу атмосфери (CAMS).

«Порівнюючи пожежну активність в США з попередніми роками, CAMS виявив, що в цьому році активність була в десятки або сотні разів вищою, ніж в середньому за 2003-2019 роки», – наголошується в повідомленні.

Експерти заявили, що дим потрапив в атмосферу над Північною Америкою, США і Канадою, після чого він досяг північної Європи. Згідно з прогнозами, це повториться до наступних вихідних (19-20 вересня). Тоді дим знову перетне Атлантику.

На думку американських вчених, поширенню диму на схід сприяє погода, пише The Associated Press.

«Часом достатня кількість диму накладається на повітряні потоки у верхніх шарах, що забезпечує загальну тенденцію по всій країні. Зараз це відбувається знову», – повідомив Метт Солум з відділення Національної метеорологічної служби США в Солт-Лейк-Сіті (штат Юта).
За інформацією ЗМІ, через лісові пожежі в США з середини серпня загинули щонайменше 28 осіб

Нагадаємо, великі пожежі вирують у США із серпня. Причиною лиха стали аномальна спека і блискавки. У західній половині США через спеку, тривалу посуху й сильний вітер вирують лісові пожежі в штатах Орегон, Каліфорнія, Вашингтон і Колорадо. Вогонь загрожує населеним пунктам, евакуйовані десятки тисяч жителів. Крім того, серйозно погіршився екологічний стан повітря. Людям нема чим дихати.

Екстрена евакуація жителів знадобилася в округах Меріон, Дуглас, Клакамас і Лейн. Також в безпечне місце перевезли 1450 ув'язнених з трьох в'язниць. В окрузі Лейн вогнем знищено щонайменше 100 будівель. А в окрузі Меріон, де раптова евакуація торкнулася жителів міст Салем, Мілл-Сіті, Стейтон, Скотс-Мілс і Сабліміті, спостерігалося страшне явище — через дим пожеж після ночі залишилися сутінки, населені пункти огорнула червона імла, а сонце не з'явилося взагалі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.