Догори
Дати відгук

Два роки довкіллєвих реформ в Україні: міністр про збитки природі, законопроекти, реформи та клімат

Реформа державного екологічного контролю - реанімована.

2 хв на прочитання15 Квітня 2024, 21:01
Два роки довкіллєвих реформ в України Міндовкілля про результати й ініціативи Два роки довкіллєвих реформ в України Міндовкілля про результати й ініціативи
Поділитись:

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець вважає, що у будь-якій справі важливо періодично проводити повний check-up досягнень та встановлювати нові завдання на наступні етапи. Цими днями вже два роки, як його відомство працює над формуванням політики у сфері захисту довкілля та реалізацією відповідних реформ в Україні.

За його словами, багато вдалося за цей час зробити та ще багато  роботи попереду. Стрілець поділився результатами роботи Міндовкілля, виокремивши основні та глобальні напрямки.

Російська агресія та захист довкілля

Міністерство оперативно розробляло методику обрахунку збитків природі від війни та створювало цифрові інструменти. Наразі вже зафіксовано майже 4,5 тисячі злочинів росії проти української природи. Розмір збитків сягає майже 2,4 трлн грн.

"Не менш важливий трек попри війну - євроінтеграційний. За оцінками Єврокомісії, наш прогрес лише за 2022-2023 роки становить 4 бали з 5-ти можливих. За цей період в Україні схвалено 13 євроінтеграційних законів у сфері захисту довкілля", - заявив Стрілець.

Кліматичний трек України

В умовах війни Україна вже 2 роки – активний учасник Кліматичного саміту ООН. Відкрито Кліматичний офіс, міністерство проголосило 2024 - роком кліматичного діалогу в Україні. Попереду - запуск системи торгівлі квотами на викиди, підготовка України до входження в кордони механізму СВАМ.

Реформа надрокористування в Україні

У відомстві провели і завершили цю реформу, осучаснили правила роботи сектору та наблизили їх до стандартів ЄС.

Управління відходами

За словами посадовця, “маховик” реформи запущено. На часі – прийняття законодавства про розширену відповідальність виробника, яке створить можливості для сортування відходів і зробить це нашою новою суспільною нормою. Йде робота над залученням інвестицій для будівництва 200+ нових заводів з переробки відходів.

Реформа лісового господарства

Цей напрямок - на фінішній прямій.Реформу проводять  з урахуванням найкращого європейського досвіду. Серце реформи – цифровізація.

Новий підхід до менеджменту у сфері розвитку територій та об’єктів природно-заповідного фонду

 2023 рік став рекордно прибутковим для природно-заповідного фонду. Надання якісних послуг та самостійне виробництво – це ті пріоритети, які сприяли росту власних надходжень Нацпарків.

Реформа державного екологічного контролю

Цей напрямок, як зауважив міністр, реанімовано.

"Це та реформа, про яку тривалий час дискутували до повномасштабного вторгнення росії. Часу зволікати немає. Війна стала лакмусовим папірцем для екоконтролю. Інспектори Державної екологічної інспекції України роблять те, що не робив ніхто в світі", - зазначає Стрілець.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.