Догори
Дати відгук

ДТЕК поступово відновлює роботу сонячної електростанції на Херсонщині

Станція припинила генерацію після окупації.

1 хв на прочитання12 Січня 2023, 15:00
Поділитись:

Звільнена від окупантів Трифонівська СЕС поступово відновлює виробництво електроенергії в енергосистему України, забезпечує енергопотреби населених пунктів Херсонської області. Наразі обсяги генерації зеленої електроенергії станцією не перевищують 15% від її встановленої потужності 10 МВт. Про це йдеться  у пресрелізі ДТЕК.

«Ми вдячні ЗСУ за те, що на території Трифонівської СЕС знову майорить український стяг. Зі свого боку ми докладаємо зусилля для того, щоб станція вже на початок весни могла працювати на 70% від потужності. Адже саме зелена енергетика в часи війни є надважливим елементом енергетичної незалежності та безпеки України», - заявив генеральний директор ДТЕК ВДЕ Олександр Селищев.

Станція припинила генерацію після окупації. За час окупації і до момента її звільнення Збройними силами України станція потрапляла під російські обстріли, а також зазнала крадіжок сонячних панелей російськими військовими.

В результаті попередніх оглядів пошкоджено близько 20% сонячних панелей. Окрім того, через пошкодження мережі має певні обмеження з прийняття більшого обсягу електроенергії й оператор системи розподілу - Херсонобленерго.

ДТЕК ВДЕ продовжує оцінку пошкоджень станції, оскільки ще не вся територія була перевірена саперами на наявність мін чи інших вибухонебезпечних речовин

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.