Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Дослідники опублікували, яка може бути користь від ягідних перекусів та як це впливає на пам'ять

Дослідники опублікували, яка може бути користь від ягідних перекусів та як це впливає на пам'ять

Ягоди є відмінним джерелом клітковини

2 хв на прочитання04 Липня 2022, 17:29
Поділитись:

Ягоди можуть знижувати рівень холестерину та продовжувати життя. З точки зору здорового харчування ягоди чи фрукти у певній кількості мають бути частиною щоденного раціону, пише zdorovia.

Полуниця. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nutrients, полуниця покращує захист організму від станів, які можуть перешкодити довголіттю. До них належать високі рівні артеріального тиску та холестерину, підвищена схильність до розвитку раку. Зокрема, дослідження на тваринах показали, що полуниця містить широкий спектр поживних речовин та поліфенолів, які, мабуть, зупиняють зростання ракових клітин.

Антиоксиданти, що містяться в полуниці, захищають від окислювального стресу та запалення, які є основними причинами серцевих захворювань.

Чорниця. За даними Гарвардської медичної школи після 18-річного дослідження, жінки, що вживають полуницю та чорницю, на 34% рідше страждають на серцеві захворювання порівняно з тими, хто утримується від вживання ягід.

Як і полуниця, чорниця містить антиоксиданти – специфічні молекули флавоноїдів, які допомагають боротися з ушкодженням ДНК та уповільнюють вікове ушкодження клітин мозку. Також вона має здатність природно знижувати рівень холестерину – це пов'язано з тим, що в ягоді багато розчинної клітковини. Розчинна клітковина допомагає знизити рівень холестерину, зв'язуючись із жовчю в кишечнику та допомагаючи видалити цю жовч.

Малина. Ягоди є відмінним джерелом клітковини, що робить їх чудовою їжею для прискорення метаболізму. Згідно з дослідженням Університету Ехіме, малина ефективна для спалювання вісцерального жиру на животі. Експерименти на мишах і пробірках показали, що речовини кетони, що містяться в малині, можуть прискорювати метаболізм і посилювати розщеплення жиру, у тому числі глибокого внутрішнього жиру в області живота.

Дослідники також вважають, що вживання ягід може принести користь мозку, знизити ризик недоумства, саме хвороби Альцгеймера. Наукові дані свідчать, що споживання чорниці, ожини, полуниці та інших ягід може допомогти запобігти віковій втраті пам'яті.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.