Догори
Дати відгук

Допомогу малому бізнесу виплатять з COVIDного фонду

Але відбудеться це лише за однієї умови: у випадку посилення карантину.

1 хв на прочитання04 Грудня 2020, 14:32
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Малому бізнесу і малозахищеним українцям у разі введення локдауну виплатять матеріальну компенсацію із коронавірусного фонду. За відповідний законопроєкт 4 грудня на пленарному засіданні ВРУ проголосували народні обранці. 

За документ проголосували 304 народні депутати. 

Йдеться про законопроєкт номер 4431, ініціатором якого був президент України Володимир Зеленський. 

Він передбачає виплату одноразової грошової допомоги застрахованим особам, які можуть втратити доходи, якщо не зможуть під час введення жорстких карантинних обмежень працювати у своїй сфері. Щоб забезпечити усі ці виплати, необхідно 10 млрд грн.

Також матеріальну допомогу виплатять роботодавцям, щоб вони змогли зберегти для своїх найманих працівників робочі місця. Для цього буде необхідно 2 млрд грн. 

А 1,5 млрд грн законопроєктом передбачено виділити для одноразової компенсації суб'єктам господарювання витрат, понесених за сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за найманих осіб.

До слова, самі малі підприємці, які опинилися під загрозою банкрутства через майбутній карантин, не вірять, що компенсація від держави може їм зарадити. За їх підрахунками, тільки у Львові без засобів до існування залишаться 50 тисяч рестораторів. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.