Догори
Дати відгук

До кінця тижня озвучать нові ціни на пластикові пакети — скільки сплачуватимемо з 10 грудня

Прогнозується, що вони коштуватимуть 2–3 гривні.

3 хв на прочитання01 Грудня 2021, 15:17
Фото:
новости Украины на Ukr.net Фото: новости Украины на Ukr.net
Поділитись:

З 10 грудня в Україні набирає чинності норма закону, за якою громадяни сплачуватимуть за використання пластикових пакетів у магазинах. Як розповів УНІАН голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко (фракція «Слуга народ»), Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів разом із Міністерством економіки розробили й подали на уряд проєкт постанови на реалізацію закону про обмеження обігу пластикових пакетів.

«Уряд відправив на доопрацювання з невеличким строком. Сподіваюся, що на цьому тижні буде вже остаточно прийняте рішення про встановлення цін на ті пакети, які будуть в обігу», — сказав голова екологічного комітету.

Він нагадав, що закон вступає в дію в три етапи. Перший етап — з 10 грудня вводиться обов’язкова платна реалізація пакетів, а безкоштовне розповсюдження забороняється.

«І поступово наші громадяни будуть звикати до того, що краще приходити до магазину зі своєю екоторбинкою або з якоюсь постійною тарою та складати туди товари, ніж кожен раз купувати пакети та витрачати додаткові кошти», — наголосив Бондаренко.

За його словами, ціни на пакети має визначити уряд.

«Думаю, що вони будуть не надмірні — від 2 до 3 гривень за один пакет», — зазначив він.

Голова екологічного комітету повідомив, що другий етап починається з березня 2022 року — заборона розповсюдження пакетів завтовшки до 50 мікрометрів.

«І третя стадія — із 1 січня 2023 року — заборона використання всіх пакетів до 50 мікрометрів, навіть тих, які зараз будуть використовуватися як первинна тара, тобто йдеться про тару для риби, м’яса, для сипучих круп», — сказав він.

Бондаренко наголошує, що відтермінування введення в дію закону не буде — «навіть не чекайте».

Він нагадав, що законом передбачені штрафи за безкоштовне розповсюдження пластикових пакетів — від 1700 до 3400 гривень, а за повторне порушення — від 3400 до 8500 грн.

Штрафи сплачуватимуть підприємці, а найвищий штраф — від 17 тисяч до 34 тисяч — за продаж пакетів. Держспоживслужба буде перевіряти дотримання виконання закону, і «вони складатимуть протоколи та відправлятимуть їх до суду».

Також Бондаренко повідомив, що зараз у комітеті розглядається проєкт закону про обмеження обігу одноразового пластику, зокрема одноразової пластикової тари, тобто це виделки, тарілки, ножі, стаканчики, а також вушні палички. Він зазначив, що все це не розкладається, не переробляється та «буде розкладатися тисячу років».

Нагадаємо, що в законі передбачено, що поширення пакетів в Україні можливе лише на платній основі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Як почистити біле взуття: "хитрі" способи, про які ви не здогадувалися
2 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп на завтра, 1 жовтня 2022: Близнюкам - втрати, Левам - образи, Рибам - гроші
4 хв на прочитання6 годин тому
Фото: Wikipedia
До державного бюджету сплачено майже 3 млн гривень збитків, завданих довкіллю
1 хв на прочитання10 годин тому
Суд арештував літак, який колаборант мав передати агресору після захоплення південних областей(ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
12 хв на прочитанняВчора
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитанняВчора
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитанняВчора
Прикмети на 30 вересня: які 5 речей потрібно зробити, щоб залучити удачу
1 хв на прочитанняВчора