Догори
Дати відгук

Для суперврожаю яблук, груш, слив та персиків: це обов’язково потрібно зробити у червні кожному господарю

При низькому врожаї плоди швидко ростуть

2 хв на прочитання25 Травня 2023, 20:30
Поділитись:

У рік плодоношення лише три-сім відсотків квіток плодових дерев перетворюються на нормальні плоди, решта обсипається. Щоб отримати якісний урожай, зав'язі необхідно проріджувати.

Надмірна кількість плодових утворень, генеративних бруньок, квіток і зав’язей призводить до дисбалансу між площею листової поверхні дерева і кількістю плодів, що утворюються в кроні. При низькому врожаї плоди швидко ростуть, передчасно дозрівають, але м’якоть у них пухка, тому вони погано зберігаються. Якщо ж урожай помірний, то й плоди в міру великі, з характерними для сорту забарвленням та смаком.

Суха маса резервної зав’язі, що обсипається, досягає половини маси всього вирощеного врожаю. У результаті різко погіршується якість продукції, а дерево не закладає квіткових бруньок під урожай наступного року і переходить на періодичне плодоношення. Тому при рясному цвітінні проводиться проріджування квіткових бруньок.

Штучне проріджування квіток і зав’язей на садових ділянках роблять, головним чином, на персиках і сливах, що утворюють рясну зав’язь, а іноді і на яблунях і грушах, особливо слаборослих, і після масового природного опадання в червні.

Природне опадання зав’язей має фізіологічну основу. Спочатку опадають пошкоджені квітки і незапліднені зав’язі, пізніше – запліднені. Опадання останніх пов’язане з нестачею поживних речовин, необхідних для розвитку зародка насіння. Плоди, що залишилися на дереві після опадання і ручного проріджування, ростуть швидше, вони повноцінніші за своїм біохімічним складом.

Зверніть увагу. При ручному проріджуванні видаляють зайві зав’язі, залишаючи не менше 30 листків на плід.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.