Догори
Дати відгук

Для боротьби з посухою в ПАР запропонували затінювати Сонце

Діоксид сірки повинен відзеркалювати сонячну радіацію.

2 хв на прочитання26 Листопада 2020, 16:25
pixabay pixabay
Поділитись:

Останні 5 років Південно-Африканська Республіка переживала сильні посухи, а Кейптаун, друге за чисельністю місто країни, став першим великим містом на планеті, в якому практично повністю закінчилася вода.

Ця подія стала відправною точкою для розробки в країні концепції «нульового дня»: це теоретична дата, коли водойми не зможуть забезпечити жителів водою. Кейптаун був в трьох місяцях від цієї позначки, і гуманітарної катастрофи вдалося уникнути лише завдяки різкому зменшенню кількості споживаної води.

У такій ситуації вчені з ПАР почали роботу із запобігання подібним ситуація в майбутньому. В результаті роботи дослідники з Кейптаунського університету запропонували закидувати в стратосферу аерозолі діоксиду сірки для зменшення припливу сонячного тепла. Такий метод впливу на кліматичні процеси отримав назву «управління сонячною радіацією за допомогою стратосферних аерозольних ін'єкцій». Як вважають вчені, діоксид сірки повинен відзеркалювати сонячну радіацію, протидіючи підвищенню температури.

Однак у цього методу є багато критиків. Вони вважають, що даний метод не є рішенням кліматичної проблеми, оскільки не усуває причини зміни клімату, викликані діяльністю людини, а лише маскує їх на окремо взятих територіях і є «потенційно небезпечним втручанням в кліматичну систему».

Додамо, що ще в 2017 році група вчених з Гарвардського університету пропонувала провести експеримент з розпилення води, сульфатів і крейди в верхніх шарах атмосфери над південно-західною частиною Сполучених Штатів, щоб встановити ефективність подібного впливу на зменшення припливу сонячної радіації.

До слова, виконавчий директор програми ООН з питань довкілля Інгер Андерсен попередила країни Карпатського регіону про серйозні загрози через вирубку лісів та зміни клімату

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.