Догори
Дати відгук

Держгеокадастр виявив 10 тисяч гектарів земель Міноборони, що незаконно обробляються

Збитки від нецільового використання цієї землі складають 200 мільйонів гривень

1 хв на прочитання21 Липня 2020, 12:33
Фото: Держгеокадастр Фото: Держгеокадастр
Поділитись:

Як інформує Держгеокадастр, виявлено незаконне використання більше 10 тисяч гектарів земель в межах тільки одного об‘єкту Міністерства Оборони України.

«Мова про полігон «Широкий лан», землі якого відводились для розміщення та постійної діяльності Збройних сил України, а по факту використовуються підприємцями для вирощування сої, соняшнику та зернових культур. Третина полігону використовується не за призначенням», - зазначив Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.   

У відомстві нагадали, що ведення сільського господарства на полігонах Збройних сил України законом не допускається.

Встановлені збитки від нецільового використання цієї землі складають 200 мільйонів гривень.

«Головна мета – це превентивні заходи, що збережуть землі від зазіхань. За підтримки Міністра оборони Андрія Тарана ми вже почали роботу з моніторингу використання цих земель», – резюмував Лещенко.

З метою уникнення випадків нецільового використання та відчуження земель Міністерства оборони України, на кадастровій карті був створений інформаційний шар земель оборони. В Держгеокадастрі є всі технічні можливості фактично в режимі онлайн моніторити, що відбувається на українських полях, і виявляти факти незаконного обробітку земель.

Нагадаємо, раніше Держгеокадастр заявив про тисячі виявлених фактів подвійної приватизації земель.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.