Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Держекоінспекція підрахувала збитки, завдані довкіллю після обстрілу нафтобази на півночі країни

Держекоінспекція підрахувала збитки, завдані довкіллю після обстрілу нафтобази на півночі країни

Збитки становлять майже 225 млн гривень.

1 хв на прочитання27 Травня 2022, 09:12
Поділитись:

Спеціалісти Державної екологічної інспекції Поліського округу розрахували шкоду за забруднення атмосферного повітря по фактах пожеж на нафтобазах, які знаходяться на територіях Житомирської та Рівненської областей, і були пошкоджені внаслідок ракетно-бомбових ударів агресора. Збитки становлять майже 225 млн гривень. Мова наразі йде про три об’єкти. 

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція на своїй сторінці Фейсбук.

З метою розрахунку завданої шкоди російськими військами та подальших репарацій, фахівці Оперативного Штабу при Держекоінспекції розробили «Методику розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди», що затверджена Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України від 13.04.2022.

Використання даної Методики дозволяє Інспекції нараховувати шкоду за забруднення атмосферного повітря забруднюючими речовинам, які виділяються під час горіння (складів паливно-мастильних матеріалів, лісових пожеж і т.д.), а саме: оксиди азоту, аміак, сірчистий ангідрид, бензапирен, оксиди вуглецю, метали та їх сполуки, що негативно впливають на якість атмосферного повітря та шкодять здоров’ю людей.

Раніше ми писали: Завдано шкоди понад чверті усіх екосистем – Міндовкілля

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.