Догори
Дати відгук

Тони забрудненого грунту знайшли у житомирському аеропорту

Державна екологічна інспекція Поліського округу оштрафувала посадовця ТОВ "Акорд"

1 хв на прочитання13 Березня 2020, 13:27
dei.gov.ua dei.gov.ua
Поділитись:

Державна екологічна інспекція Поліського округу оштрафувала посадовця ТОВ "Акорд" за розміщення на території недіючого житомирського аеропорту забруднених нафтопродуктами земельних пластів.

Про це інформує GreenPost із посиланням на повідомлення Держекоінспекції України.

"Спеціалістами відібрано ґрунт в даному місці для проведення лабораторних досліджень. За результатами встановлено перевищення неполярних вуглеводнів (нафтопродуктів)", - йдеться у повідомленні.

Просочені нафтомастилами земельні пласти було розміщено на площі 2,2 га. Збитки державі внаслідок забруднення земель оцінені в 2,2 млн грн. Інспекцією пред’явлено претензію для добровільного відшкодування збитків.

GreenPost зазначає, що ще у жовтні 2019 р. місцеві активісти у соцмережі повідомили про вивезення екологічно забрудненого ґрунту з території колишньої нафтобази в рамках будівництва будівельного супермаркету "Олді".

Після того голова облдержадміністрації Віталій Бунечко 14 листопада звітував про домовленості з ПрАТ "Нова лінія", яке входить до групи "Епіцентр", щодо очищення ґрунтів за адресою колишньої нафтобази, де будується гіпермаркет: Київське шосе, 4/2.

Далі 10 грудня В.Бунечко провів нараду щодо будівництва в обласному центрі гіпермаркету мережі "Епіцентр", а потім поїхав подивитися на підготовчі роботи. "Процес рекультивації відбувається в межах чинного законодавства, без жодних правопорушень", – стверджував тоді губернатор.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко