Догори
Дати відгук

Держекоінспекція виявила нові порушення на мільйони гривень

2 хв на прочитання26 Лютого 2020, 12:03
Поділитись:
26.02.2020 | Олександра Єршова

"Ладижинська" ТЕС отримала попередження від Державної екологічної інспекції, яка виявила перевищення лімітів водокористування. За це підприємство може отримати штраф в розмірі 3,4 млн гривень, повідомляють у ДЕІ.

Держекоінспекція в рамках перевіркивстановила, що підприємство занадто захопилося використанням водного ресурсу. Перевірка тривала 20 днів і показала, що в компанії неекономно використовують воду, про обсяги якої вони вказували на момент отримання дозволу.

"Інспектори встановили, що підприємство перевищило ліміти водокористування… Підприємству буде виставлено претензії, найбільша з яких на 3,4 млн грн", – зазначається у повідомленні.

Держекоінспекція додає, що коли "Ладижинська ТЕС" отримувала дозвіл на водокористування, то надавала дані розрахунків обсягів води. Однак, через реформування, дані було втрачено та не зафіксовано, але "факт сплати ТЕС рентної плати за фактично використаний обсяг води виключає ознаки порушення та заподіяння шкоди державі".

Інших суттєвих порушень інспекція не виявила, адже за всіма показниками «Ладижинська» ТЕС працює в межах природоохоронного законодавства. Але тим не менш вона все ж таки значиться у списку двохсот найбільших забрудювачів навколишнього середовища, і навіть займає 10 позицію з тих, хто найбільше викидає в повітря шкідливих речовин.

Варто відмітити, що Ладижинська ТЕС була введена в експлуатацію повністю в 1972 році, складається з 6 енергоблоків потужністю 300 МВт кожен. В якості палива використовує українскьке вугілля з шахт Павлоградвугілля (Дніпропетровська область). З 2012 року є структурним підрозділом "ДТЕК Західенерго", який провів якісні ремонти енергоблоків та планував реконструкцію на 400 млн гривень, яку довелось відкласти через початок бойових дій та кризи. Зараз вона підтримується в робочому стані завдяки постійним ремонтам. В залежності від графіку навантажень та кількості працюючих блоків (від 2-х до шести) ДТЕК Ладижинська ТЕС за добу спалює від 5 до 17 тис тонн вугілля. Всю вироблену електроенергію ДТЕК Ладижинська ТЕС відпускає в об'єднану енергосистему України для ДП «Енергоринок».

Нагадаємо, Держекоінспекція обіцяє провести комплексну перевірку підприємств, які числяться у списку небезпечних для навколишнього середовища. Зараз цей перелік складається майже з 200 об’єктів по всій країні.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.