Догори
Дати відгук

Депортація дітей до рф: кількість може сягати десятків та сотень тисяч

Підтверджено депортацію в російську федерацію понад 16 тисяч українських дітей.

2 хв на прочитання24 Березня 2023, 10:30
Поділитись:

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону "Єдині новини" сказав Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець, передає Укрінформ.

“У нас підтверджених, верифікованих українських дітей, яких російська федерація примусово депортувала, на даний час 16 228. Це діти, які перебувають на території рф, які пройшли процес депортації. З приводу загальної кількості я можу тільки припускати, бо процес верифікації складний. Можу припускати, що може йтись про десятки, а може навіть сотні тисяч українських дітей, яких росія примусово вивезла”, - сказав Лубінець.

Стосовно дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, Лубінець зазначив, що йдеться також про десятки і навіть сотні дітей.

Він зауважив, що специфіка міжнародного права полягає в тому, що примусова депортація розпочинається тільки тоді, коли українських дітей російська федерація перевозить через кордон.

“Навіть якщо примусово вивезли в Крим, то Міжнародний кримінальний суд трактуватиме це не як депортацію, бо це Україна, Крим — це Україна, а от як тільки вони перетнуть кордон, діями російських військових або окупаційної влади, то тільки з того часу розпочинається процедура депортації”, - поінформував Лубінець.

Уповноважений з прав людини зазначив, що вести перемовини з росією щодо дітей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях легше, головне довести, що на території України залишаються і проживають їх прямі родичі. І навіть у таких випадках окупанти намагаються протидіяти цьому і всіляко затягують процес.

Стосовно повернення тих дітей, які вже були вивезені на територію рф, складніше.

"Вони розуміють, що кожна повернута дитина - це додатковий свідок саме воєнного злочину примусової депортації українських дітей. Тут не швидко і важко проходить цей процес. На даний час нам вдалося повернути більше трьох сотень українських дітей, і цей процес не завершується. Зараз в роботі декілька нових історій, родин, якими ми займаємося, очікуємо в найближчий час позитивних новин", - зазначив Лубінець.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Росія втрачає в Україні в середньому 4,3 танка на день
2 хв на прочитання29 хвилин тому
Ракети з моря і дрони: РФ готує нову комбіновану атаку по Україні
1 хв на прочитання3 години тому
США готують пакет оборонної допомоги Україні на $300 мільйонів– ЗМІ
1 хв на прочитання4 години тому
Українські військові у Бахмуті, лютий 2023 року. Фото: Reuters
Росія скоро повністю втратить Бахмут: українські військові оточують ворога
1 хв на прочитанняВчора
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитанняВчора
Нічна атака на Київ: внаслідок падіння уламків є жертви та руйнування в різних районах міста
1 хв на прочитанняВчора
Американський сенатор, який сказав «росіяни вмирають» і «ніколи так вдало ми не витрачали гроші», готовий постати перед судом
3 хв на прочитання29 Травня 2023
Путін підписав закон, що посилює режим воєнного стану на окупованих Росією територіях України
1 хв на прочитання29 Травня 2023