Догори
Дати відгук

COVID: Польщі загрожує колапс

Коронавірус міцно тримає Польщу у своїх лещатах

1 хв на прочитання04 Листопада 2020, 09:28
Поділитись:

Коронавірус фактично "паралізує" деякі країни Європи. Так, стало відомо що  Польщі бракує лікарів, санітарів та місць для інтенсивної терапії. Через пандемію COVID-19 по всій країні зводяться польові шпиталі. Але цих заходів замало: система охорони здоров'я Польщі опинилась на межі колапсу, пише  dw.com. 

Коронавірус міцно тримає Польщу у своїх лещатах. В останній день жовтня кількість нових інфікованих в цій країні сягнула рекордних 22 тисяч осіб. З огляду на такі цифри епідеміолог Анджей Горбан, який водночас є радником польського уряду, б'є на сполох.

Система охорони здоров'я країни вже незабаром може не витримати, застерігає він. Горбан не виключає жорсткого локдауну, якщо кількість нових інфікованих залишатиметься на такому ж рівні, як останніми днями.

"Наша система здатна надати ефективну медичну допомогу не більше ніж 30 тисячам хворих на COVID-19", - застерігає Горбан.

Уряд обіцяє вже незабаром збільшити кількість ліжок інтенсивної терапії для інфікованих коронавірусом до 35 тисяч. Нині у країні нараховується близько 22,5 тисячі таких місць, із яких майже 15 тисяч уже зайняті.

Щодня лікарні приймають по 700 нових пацієнтів, хворих на COVID-19. З 11 тисяч апаратів штучної вентиляції легенів, які є в наявності в польських лікарнях, 1700 зарезервовані для лікування коронавірусних хворих. До 1200 вже підключені пацієнти.

Відомо, в Україні за минулу добу виявлено 9524 випадки зараження коронавірусом.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.