Догори
Дати відгук

COVID-19 та карантин: коли лікар має право закрити лікарняний (відео)

На це питання дав відповідь голова Медичної комісії Києва

1 хв на прочитання30 Вересня 2020, 20:58
Поділитись:

Лікар може закрити лікарняний пацієнту з COVID-19 на 14-й день навіть без тесту ПЛР. Про це сказав доцент кафедри службового та медичного права КНУ ім. Т.Г. Шевченка, голова Медичної комісії Києва, депутат Київради від ВО «Свобода» Олег Гелевей на брифінгу.

Він зауважив, що лікарняний відкривається з моменту звернення хворого до лікаря. 

«Відкривається, як для простого респіраторного захворювання. А якщо підтверджується COVID-19, то він подовжується як при ковідному захворюванні. Наші всі лабораторії не беруть аналізи раніше, ніж на 10-й день після того, як ви захворіли на ковідну інфекцію. Отже, на 10-й день ви вже можете піти, здати цей тест. Якщо він не буде позитивним, то ваш лікарняний буде закритий. Якщо він позитивний, а на 14-й день у вас нема жодних ознак респіраторного захворювання, то так само ваш сімейний лікар може закрити лікарняний, він має на це повне право. Навіть без підтвердження повторного тесту на ПЛР», - сказав Гелевей.

Водночас зауважив він, якщо у людини пішло ускладнення після коронавірусної інфекції, то лікар буде продовжувати лікарняний доти, поки пацієнт буде лікуватися.

Нагадаємо, у Києві коп впіймав самогубцю, яка стрибнула з 15 поверху (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.