Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

"Чистий" коронавірус: вчені констатують рекордне за останні роки зменшення вуглецю у повітрі

За час пандемії щоденні викиди вуглецю повернулись до показників 2006 року

1 хв на прочитання21 Травня 2020, 09:55 1395
pixabay pixabay
Поділитись:

Викидів вуглецю у повітря стало в рази менше. Так, підраховане скорочення щоденних викидів вуглецю  у світі,  відповідає рівню викидів 2006 року. І все це  - внаслідок жорстких карантинних обмежень.

Як пише GreenPost  з посиланням на  ukrinform.ua,  до кінця року цей показник буде ще нижчим. 

"Результати масштабного дослідження  показали, що середньодобові викиди скоротилися на 18,7 млн тонн вуглецю у порівнянні з минулим роком. Ми побачимо, що глобальні викиди вуглецю скоротяться як мінімум на 4% в цьому році, а, можливо, і на 7-8 %. У будь-якому випадку, це буде найбільше падіння від показників після Другої світової війни, а, можливо, й взагалі", -заявив співавтор нового дослідження та голова Глобального вуглецевого проєкту Роберт Джексон.

Дослідники встановили, що в країнах, де діють суворі приписи щодо перебування вдома, щоденні виїзди наземного транспорту скоротилися на 50% і на 75% — авіаперельоти. У цих секторах викиди скоротилися на 36% і 60% відповідно. Зниження викидів від наземного транспорту склало 43% від загального зменшення щоденних глобальних викидів у порівнянні з 2019 роком. Це пов'язано з тим, що повітряні перевезення дають менше ніж 3% річних викидів вуглецю, тоді як наземний транспорт майже у 10 разів більше.

Нагадаємо, "природа очистилась" настільки, що Житомирщиною бігають страуси,  а в Європі, через COVID-19 знизилася економічна активність, що сприяло зниженню попиту на електроенергію

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.