Догори
Дати відгук

Чим загрожує кліматична криза Україні: прогноз

Найбільше постраждають лісове та сільське господарства.

1 хв на прочитання25 Березня 2021, 14:05
Кліматична криза вдарить по сільському господарству України Кліматична криза вдарить по сільському господарству України
Поділитись:

Знищене сільське господарство, голод і пустеля на місці лісів — це може стати для України реальністю вже у найближчому майбутньому, якщо не розпочати активно втілювати в життя програму декарбонізації. Про це 25 березня під час онлайн-семінару «Відновлювані джерела енергії для декарбонізації: сонячна енергетика» повідомив старший консультант Біоенергетичної Асоціації України Олексій Епік.

За словами експерта, вже зараз пошкодження лісових насаджень дійшло критичної межі. Держлісагенство звітує про те, що станом на 1 січня 2019 року всохло 413 тис. гектарів лісових насаджень. Це — 5 % усього лісового фонду України.

Екологи одностайні: якщо пошкодження лісів сягне 6 % — процес стане незворотним.

Ще одна загроза, перед якою постала Україна через викиди в атмосферу, це зниження урожайності та деградація сільського господарства. Через надмірну посуху минулоріч аграрії втратили 200 тис. гектарів посівів кукурудзи та 300 тис. гектарів посівів соняшнику. У серпні 2020 року у МЕРТ зменшили прогноз зі збору зернових 73,1 до 70 млн тонн. 

Олексій Епік пояснює: в майбутньому — це прямий шлях до деградації сільського господарства у південних регіонах України. Як наслідок — наближення продовольчої кризи.

Кліматична криза, яку провокують викиди в атмосферу, загрожує південним регіонам України також затопленням. У зоні ризику — Одеса, Керч, Херсон, Маріуполь, Вилково, Олешки, Гола Пристань. 

Як ми писали раніше, українцям слід готуватися до несприятливих погодних умов, які спричинила кліматична криза. На Україну влітку 2021 року чекає цілий букет несприятливих кліматичних явищ: бурі, повені, посухи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.