Догори
Дати відгук

Чим небезпечна домашня консервація?

1 хв на прочитання19 Жовтня 2020, 22:15
Поділитись:

Кілька місяців українські господині мають гарячий сезон. Зараз пік концервуванняна зиму, і робиться це на будь-який смак, з будь-яких продуктів.

Проте, лікарі наголошують, що домашні заготовки можуть обернутися не ситою зимою, а небезпечним захворюванням, таким як ботулізм. 

У домашні заготовки разом з частинками грунту потрапляє бактерія Clostridium botulinum. При герметичній упаковці і зберіганні таких консервів в кімнатній температурі бактерія виробляє ботулінічний токсин, який і викликає небезпечну хворобу.

Найчастіше токсин потрапляє в консерви з м'ясом, рибою і грибами, оскільки ці продукти складніше відмити від бруду, ніж, наприклад, овочі.

При цьому сіль, цукор, оцет і термічна обробка блокують бактерію. Наявність токсину можна розрізнити за смаком і запахом. Незважаючи на те що ботулізм реєструється набагато рідше, ніж інші кишкові інфекції та отруєння, від нього гине третина хворих.

У промисловому виробництві подібна проблема майже не зустрічається, оскільки там консерви обробляють в автоклаві при температурі 120 градусів. При домашньому консервуванні складно створити такі умови.

Якщо кришка консервів здулася, а при відкритті банки немає характерного клацання - це привід насторожитися. Також не варто вживати домашні заготовки, якщо вміст банки помутнів, всередині утворилася плівка або бульбашки повітря.

При ботулізмі у людини може з'явитися слабкість, нудота, проблеми із зором, сухість у роті, параліч і проблеми з ковтанням

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.