Догори
Дати відгук

Чим більша збудника потрапляє в організм, тим важче протікає захворювання — лікарка

Мінімізуйте навколо себе кількість цього збудника.

1 хв на прочитання11 Листопада 2020, 14:00
Поділитись:

В Україні кожен день фіксується рекордна кількість випадків зараження на COVID-19. Безумовно, є  фактори, які впливають на ризик інфікуватися, перебіг хвороби і процес одужання.  

Лікарка-інфекціоністка, докторка медичних наук, професорка Ольга Голубовська розповіла виданню "Гордон", що перебіг будь-якого інфекційного захворювання залежить від трьох основних стовпів.

Перше - це доза збудника: чим більша доза збудника потрапляє в організм, тим, як правило, важче протікає захворювання.

"Друге - це вірулентність збудника. Тобто його агресивність. Є штами менш агресивні, а є більш агресивні. Зараз коронавірусний сезон. Він себе як риба у воді відчуває. Особливо з настанням холодів. І тому його агресивність, зрозуміло, буде рости",— попереджає медик.

Третій важливий чинник — це реакція імунітету на даний конкретний збудник.  

"На сьогоднішній день вважається, що це дозозалежний процес. Чим більше вірусу потрапляє, тим агресивніше імунна система на нього реагує і тим сильніше, в тому числі, вражає свої органи. Ось таке своєрідне захворювання. Тому ми і говоримо: "Мінімізуйте навколо себе кількість цього збудника, намагайтеся, щоб його було менше". Ми повністю в скафандр не одягнемося, але треба максимально мінімізувати кількість цього збудника", — говорить Голубовська.

Відомо,станом на 11 листопада 2020 року  в Україні зафіксовано 10 611 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.