Догори
Дати відгук

Чи можна робити вакцинацію проти COVID-19 вагітним, пояснив лікар Комаровський

Педіатр розповів, що в усіх вакцинах від ковіду використовуються лише фрагменти вірусу.

2 хв на прочитання18 Лютого 2021, 23:45
Чи можна робити вакцинацію проти COVID-19 вагітним Чи можна робити вакцинацію проти COVID-19 вагітним
Поділитись:

Початок масової вакцинації від ковіду наближається, тому багатьох жінок, що планують найближчим часом вагітність, або вже в цікавому положені, цікавлять питання про щеплення. Але головне з них — чи можна робити вакцинацію проти вірусу будь-якою вакциною під час вагітності. Про це розповів відомий педіатр та інфекціоніст Євген Комаровський.

"Коли мова йде про вакцинацію вагітних або жінок на етапі підготовки до вагітності, особливу обережність виявляють при щепленні живими вакцинами. Наприклад, від кору, краснухи, поліомієліту, вітряної віспи, де використовуються живі ослаблені віруси. Якщо ж мова йде про щеплення від коронавірусу, то підстав для таких хвилювань немає: в усіх вакцинах, які зараз доступні, використовуються лише фрагменти вірусу. Тобто це в принципі не небезпечно, але для вагітних коронавірус має загрозу, тому захистити себе буде дуже правильно", - пояснив лікар.

За його словами, однак ще немає нормативних документів, в яких буде написано, що робити щеплення вагітним можна. Вони з'являться тільки після тривалих досліджень і випробувань.

"Тому мало хто готовий брати на себе відповідальність і сказати: давайте будемо прищеплювати всіх вагітних поспіль. Проте, за логікою, ні векторні вакцини, ні РНК-вакцини, ні пептидні вакцини не мають протипоказань для застосування вагітним. Тому, з моєї точки зору, вакцинувати вагітних можна і потрібно, як це вже зробила влада Ізраїлю, отримавши інформацію про тяжкий перебіг ковіду у жінок, які виношують дитину. А зробити це на етапі планування вагітності було б дуже мудро", - наголосив Комаровський.

Нагадаємо, лікар розповів, чим загрожують "кубики" на животі здоров'ю жінок.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost