Догори
Дати відгук

Чому почала зменшуватися кількість хворих на COVID-19, пояснили лікарі

В усьому нібито винні погода та приватні лабораторії, які не дають звіти

3 хв на прочитання14 Грудня 2020, 19:18
Поділитись:

Ковід, судячи з статистики МОЗ, пішов на спад, адже на 14 грудня зафіксовано 6451 новий випадок коронавірусної хвороби. Як таке можливо, розповіли лікарі. Повідомляє ТСН.ua.

За словами очільника МОЗу Максима Степанова, річ у тому, люди стали менше звертатися щодо проведення ПЛР-тестувань. Тому лабораторії перестали працювати на повну потужність.

"Як тільки побачили це зменшення звернень, ми змінили підходи до тестування. Відтепер робити ПЛР-тест будуть усім, хто має ознаки респіраторного захворювання, незалежно від того, чи відповідає ця симптоматика коронавірусній хворобі чи ні, для того, щоб підтвердити або спростувати діагноз COVID-19", - зазначив Степанов.

Міністр також повідомив, що у МОЗ додали тестування методом експрес-діагностики. У такий спосіб будуть тестувати людей з ознаками коронавірусної хвороби чи ГРВІ.

Фізіопульмонолог Київської міської клінічної лікарні №5 Анна Анікєєва також вважає, що зменшення проведення ПЛР-тестувань та вузький клінічний відбір пацієнтів є причиною різкого зниження офіційних хворих на COVID-19.

"Тривале очікування результату тесту у державних лабораторіях за направленням лікаря не задовольняє багатьох людей з підозрою на коронавірус, тому вони звертаються до приватних лабораторій. А такі лабораторії часто не звітують у повному обсязі", - зазначила лікарка.

А от лікар Павло Сільковський думає, що епідемія в країні почала трохи вчухати.

"Так, ми маємо зменшення кількості тестувань. Черги на тести зараз немає і результати тестувань видають дуже швидко. Майже ніхто зараз не тестується повторно, в кінці хвороби. Та і первинних звернень теж стає менше. І це теж говорить про те, що тенденція до спаду захворюваності таки намітилась", - розповів Павло Сільковський. 

Крім того, погодні умови погіршилися й люди почали більше сидіти вдома. 

"На мою думку, погода мало впливає на вірус, але багато впливає на контакти людей. В таку погоду люди більше перебувають дома чи на своїх робочих місцях і мають значно менше сторонніх контактів. А у своїх стабільних колективах ланцюжки зараження, як правило, вже перервані, бо сприйнятливі та суперпоширювачі вже перехворіли", - зазначив фахівець. 

Але не всі медики такі оптиміст, де хто вважає, що попереду новий спалах ковіду. 

"Я більш ніж упевнена, що найближчим часом буде сплеск захворювання на коронавірус. Я спостерігаю переповнені фудкорти у столичних ТРЦ — там же скупчення людей, усі без масок, ніхто не дотримується дистанції. Напередодні новорічних свят супермаркети та ТРЦ переповнені. Тому, я думаю, люди почнуть хворіти сильніше", - підсумувала лікарка.

Нагадаємо, інфекціоніст розповіла, чи допоможе масове тестування стримати COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.