Догори
Дати відгук

Чому після одужання від COVID-19 нюх можна втратити повторно (відео)

Крім того, лікар розповіла, як відновити нюх

1 хв на прочитання07 Грудня 2020, 21:24
Поділитись:

Так одна з українок розповіла, що після того, як захворіла на коронавірус на четвертий день у неї пропав нюх. При цьому смак до їжі у неї залишився, але серед її друзів смак був тільки у неї. Так тривало 21 день, потім нюх повернулося, а через деякий час вона знову не відчувала запахів. Повідомляє "Україна 24".

Педіатр Ганна Горбань прокоментувала цю ситуацію. Якщо таке з вами сталося, то організму треба просто більше часу на відновлення, бо імунітет у людини сильно ослаб.

"Якщо ви хочете відпочивати та вам важко, то ви повинні відпочивати. Пацієнт приходить і каже: "зробіть що-небудь мені треба працювати". На жаль, така ситуація, що ваш організм сказав "ні". Йому треба поспати. І це питання прийняття ситуації", - зазначила Горбань.Крім того, науковці провели дослідження і з'ясували, що можна прискорити повернення нюху спеціальними вправами. Потрібно вдихати чотири різних запаху у день, протягом кількох тижнів. Між тренуваннями потрібно обов'язково робити проміжки. При цьому необхідно вибирати яскраві запахи — цитрусові, каву, квіткові.

Нагадаємо, терапевт порадила, як відрізнити втрату нюху при ГРВІ, COVID-19 та інших хворобах.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я