Догори
Дати відгук

Чому дитині не можна сидіти у «позі жаби»: пояснюють фізіотерапевти

Це положення зручне для гри, бо дитині не доводиться витрачати зусилля на підтримку рівноваги.

2 хв на прочитання21 Січня 2022, 19:00
Поділитись:

Фізіотерапевти часто рекомендують батькам забороняти дитині сидіти в «позі жаби». Чим вона небезпечна і як відучити дитину, розповідає Toowa.

«Поза жаби» виглядає так: дитина сидить на підлозі, її сідниці розташовані між колінами зігнутих ніг, при цьому гомілки вивернуті злегка назовні. Якщо подивитися на дитину прямо зверху, її ноги формують англійську літеру W.

У будь-якої дитини може розвинутися звичка сидіти в такій позі. Це положення зручне для гри, тому що дитині не доводиться витрачати зусилля на підтримку рівноваги в той час, як вона зайнята іграшками.

Чим загрожує така поза?

У цій позі дитина не має можливості активно рухатись усім тілом, переносити вагу тіла з боку в бік, вільно повертатися. Таким чином, їй досить важко діставати іграшки, до яких необхідно дотягнутися. Для дитини дуже важливо навчитися переносити вагу тіла і вільно обертати корпус для того, щоб розвинути життєво важливі вміння підтримувати рівновагу, а також сформувати навички перетину середньої лінії тіла (дуже важливо надалі для навчання письма).

При частому сидінні в цій позі двостороння координація розвиватиметься із затримкою. Якщо у дитини є складнощі з двосторонньою координацією, то надалі у неї можливі затримки таких умінь, як, наприклад, малювання, письмо, стрибання через скакалку, кидання м'яча тощо.

«Поза жаби» також може викликати вкорочування та затвердіння м'язів стегон та литок, що може призвести до розвитку ходьби з вивернутими назовні ступнями (вальгусна деформація ступні) та підвищити ймовірність болю у спині й області тазу у дорослому віці.

Також є дослідження зв'язку сидіння в W-позі в дошкільному віці з розвитком двосторонньої плоскоступості.

Якщо ваша дитина часто вибирає подібну позу, то це  може бути пов'язано з нерозвиненістю м'язів, що може призвести до поганої постави, затримок у розвитку, гіперкомпенсації інших груп м'язів.

Що можна зробити для коригування цього положення?

Перше і головне — заохочуйте дитину сидіти на підлозі в інших позах: «ноги збоку», з витягнутими вперед ногами, «по-турецьки», на низькій табуретці або лавці.

Найважливіше — ваша наполегливість та послідовність. Якщо вашій дитині важко підтримувати будь-яку іншу позу на підлозі, за винятком пози жаби, необхідно звернутися до фізіотерапевта за рекомендаціями. Він порадить, як скоригувати становище тіла та з'ясує, чи немає у дитини слабкості чи, навпаки, гіпертонусу деяких м'язів.

Також ми розповідали про алергію на холод: кому загрожує і як запобігти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.