Догори
Дати відгук

Черкаський фермер збирає кукурудзу, яку на зиму лишив у полі: у чому причина

Фермер розповів про втрати зерна через зимівлю кукурудзи

2 хв на прочитання12 Квітня 2024, 15:10
 Черкаський фермер збирає кукурудзу, яку на зиму лишив у полі Черкаський фермер збирає кукурудзу, яку на зиму лишив у полі
Поділитись:

В одному з господарств Черкащини замість посівної збирають урожай. Фермер Микола Точений почав молотити кукурудзу, яку через низьку ціну торік залишив зимувати на полі.

Цьогоріч її вартість не зросла, розповів аграрій Суспільному. Та вже час сіяти нові культури, тому зерно збирає і звозить у склад.

Фермер розповів про втрати зерна через зимівлю кукурудзи:

"Десять відсотків — це мінімум. Краї лягли від вітру та снігу, там небагато було, але все одно лягли вони, а те, що у рядках, те вистояло".

Це, додав він, вплинуло і на якість.

Усього фермер має 120 гектарів землі. У 2023 році, розповів, засіяв кукурудзою 50 відсотків. Та молотити її, не було сенсу, адже ціна збуту була низькою.

"Під кукурудзою було десь грубо кажучи 50 відсотків. Наразі вже плануємо сіяти менше. Ще трішки сої, ну і соняшник зі сівозміни не виходить. Соняшник важливий, можливо, матимемо прибуток, бо 2023 рік пішов у мінус".

На ціні на кукурудзу, яку пропонував ринок, було важко заробити, додає фермер:

"По затратах можна порахувати. Якщо взяти, наприклад, гербіцид, його на гектар треба десь на десь півтори тисячі приблизно. Це половина від вартості, грубо кажучи, ну чи 45 відсотків. Плюс оранка, плюс, так би мовити, протерті штани".

Спад ціни відбувся після початку повномасштабної війни, зазначив Микола Точений.

Підтвердив це і комбайнер Олександр Онищенко:"У 2022 році за готівку брали по 6 300 гривень. 22 лютого приїжджали люди, дивилися, робили аналіз і давали за неї стільки. Нині ж – із поля 3 500".

Нині пан Олександр молотить кукурудзу:

"Коли погода налагодилася, почали молотити. Із настанням тепла вдалося виїхати на поле".

За зиму частина кукурудзи опала зі стовбурів, тому збирати торішній врожай складніше, пояснив комбайнер Олександр:

"Дивлячись як упала ця кукурудза. Якщо лежить при землі, то вже комбайн її не підніме".

Зібрану кукурудзу звозять у склад. Частину, зазначив фермер, використають для підгодівлі тварин. Решту зберігатимуть, доки не знайдуть покупців. Та заробити на ній вже не вдасться. Тому що ціна, яку пропонують на ринку, нині така ж, як сума затрат.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.