Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Через глобальне потепління люди хворітимуть на грип круглий рік

1 хв на прочитання28 Листопада 2019, 17:09 332
Поділитись:

Зараз жителі Європи хворіють на грип переважно восені та взимку. Однак уже в найближчі десятиліття хвороба почне поширюватися протягом усього року, як це зараз відбувається в тропіках, попереджає Popular Science.

У країнах з помірним кліматом грип вважається зимовою хворобою, яка легко поширюється в холодному повітрі. Здавалося б, глобальне потепління має стати для вірусу поганою новиною, адже воно скоротить тривалість найбільш сприятливого для нього сезону. Однак вчені відзначають, що в теплому та вологому кліматі вірус вражає людей цілий рік, і при зростанні температури нас чекає аналогічна ситуація.

Дослідники поки не розуміють, чому вірус грипу по-різному поводитися в тропічному та помірному кліматі. Проте, вони вже помітили, що зона, в якій люди хворіють на грип круглий рік, розширюється по мірі нагрівання планети.

Якщо сезонні спалахи поступляться місцем сталому поширенню хвороби, лікарям доведеться змінити й схеми вакцинації. Сьогодні, щоб захиститися від вірусу, який ще й регулярно мутує, рекомендується робити щеплення раз на рік, зазвичай восени. В майбутньому, оновлювати захист, ймовірно, доведеться кілька разів на рік.

Слід зазначити, що хоча сьогодні в тропіках грип і циркулює круглий рік, число захворівших тут приблизно таке ж, як в помірних широтах. Так що велика ймовірність, що перехід до нового режиму не збільшить загальну кількість хворих, а лише рівномірно розподілить його по всьому році.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.