Догори
Дати відгук

COVID-19 у 2021 році спровокує нову епідемію, під ударом — діти

За словами фахівців, на ймовірність швидкого поширення цього гострого інфекційного захворювання серед дітей впливають такі фактори, як пропуск планової вакцинації дітей через обмежувальні заходи

1 хв на прочитання22 Листопада 2020, 20:30
Поділитись:

Пандемія коронавірусу може спровокувати спалах іншого заразного захворювання - кору, вважають вчені з Дитячого науково-дослідного інституту Мердока в Мельбурні. Їх прогноз опублікований в журналі Lancet.

За словами фахівців, на ймовірність швидкого поширення цього гострого інфекційного захворювання серед дітей впливають такі фактори, як пропуск планової вакцинації дітей через обмежувальні заходи, зростання рівня бідності, в тому числі через скорочення соціальної допомоги в багатьох країнах, що розвиваються.

«Нещеплені діти - це майже стовідсоткова ймовірність епідемії кору в наступному році», - сказав провідний автор дослідження, професор інституту Кім Малхолланд.

З посиланням на дані ВООЗ він повідомив, що в цьому році близько 94 мільйонів дітей пропустили планову вакцинацію.

«Все перераховане дає підставу припускати, що в наступному році кір і корова краснуха можуть досягти розмаху епідемій, про які зараз пам'ятають тільки старі лікарі», - сказав він.

Кір є одним з найбільш заразних інфекційних захворювань.

У нещепленої людини ризик зараження після контакту з інфікованою перевищує 90 відсотків.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.