Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • «Бойові буряти» вже закінчуються, але українцям не варто з цього приводу іронізувати — військовик

«Бойові буряти» вже закінчуються, але українцям не варто з цього приводу іронізувати — військовик

Порівняно з бурятами нам поталанило.

3 хв на прочитання19 Червня 2022, 00:57
Поділитись:

Як відомо, «бойові буряти», які стали обличчям цієї війни, закінчуються, тому по всій Росії набирають інші підрозділи. Проте науковець і військовик, ветеран батальйону «Айдар» Євген Дикий утримується від іронії, коментуючи це — адже йдеться не тільки про ефективність роботи ЗСУ, а й про трагедію поневолених Москвою народів. Про це пише «Вільний Ідель-Урал».

«Зрозуміло, що у першу чергу нам зараз болить наша трагедія, але насправді порівняно з бурятами нам поталанило — нас збереглося 40 мільйонів і ще там, мабуть, мільйончиків десять по світу, ми зберегли свою мову, зберегли свою країну, а буряти належать до числа тих майже 200 (!) народів, які російська імперія повністю чи майже повністю знищила.

Насправді це трагедія колись достатньо великого, абсолютно самодостатнього, але практично знищеного імперією народу. І бурятські правозахисники й опозиціонери (вони, до речі, є, і їх саджають, із ними борються як із сепаратистами) говорять, що статистика страшна, що в масштабі того, скільки залишилося бурятів — а ще гірша ситуація в алтайців і тувинців — оці втрати на нашій війні можуть остаточно добити ці нації. У них просто не залишиться молодих працездатних і здатних до створення родин чоловіків. І фактично це буде останній цвях, які москальська імперія вб’є в ці маленькі народи», — застерігає Євген Дикий.

Він пояснює українцям, чому не слід поспішати звинувачувати бурятів у тому, що ті не розвертають зброю.

«Будьмо відвертими: скільки століть наші з вами предки так само на службі Російської імперії у складі російської армії приборкували тих же кавказців, наприклад?

На жаль, імперія страшна саме тим, що вона нацьковує одні народи на інші і саме чужими руками змушує знищувати одне одного.

Для нас ці «бойові буряти» — це більше прикол, а насправді ми спостерігаємо останній акт трагедії давнього народу, який імперія вже практично знищила», – говорить Євген Дикий.

Проте прогноз військовика щодо майбутнього корінних народів РФ доволі втішний: він вважає, що за таких трагічних обставин вони отримали свій історичний шанс на краще життя.

«Наш приклад показує: єдиний варіант, щоб тебе не знищила імперія, — вирватися зі складу цієї імперії і збудувати власну державу. І я гадаю, що якраз наша війна, можливо, дає шанс на це тим народам імперії, які хоч у якійсь кількості дожили до нашого часу.

Якщо Росія тріщатиме по швах під санкціями, після військового програшу у нас, то це буде той самий шанс для них, як для нас був розвал Радянського Союзу», — вважає Євген Дикий.

Також ми розповідали, що російська держава абсолютно точно не може виграти цю війну, тому що не хоче — бойовик «ЛНР».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт
3 хв на прочитанняВчора
65 % росіян підтримують закінчення війни та підписання мирного договору
1 хв на прочитанняВчора
Чому у новому пакеті допомоги немає HIMARS: у Пентагоні дали пояснення
1 хв на прочитанняВчора
По Нікополю окупанти вдарили 120 снарядами, в Мелітополі — вибухи і вбиті росіяни
1 хв на прочитанняВчора
«Ми можемо постачати боєприпаси швидше, ніж росіяни возять тіла»: експерт пояснює військові перспективи РФ
2 хв на прочитанняВчора
«Компенсацію отримає кожен українець!» У соцмережах запустили шахрайську кампанію
6 хв на прочитання08 Серпня 2022
В Україні створили бота «Біла лада», який може допомогти російським сім'ям прискорити отримання «гробових»
1 хв на прочитання08 Серпня 2022
Уламками збитої ракети в Умані поранено двох осіб  
1 хв на прочитання08 Серпня 2022