Неділя, 25 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Біодизель — спосіб заробити вдвічі більше та бути екологічнішими й енергоефективнішими

3 хв на прочитання10 Серпня 2020, 13:33 439
Поділитись:

10 серпня 1983 року було вперше запущено двигун на паливі, основою якого була арахісова олія. Тоді ця подія вразила багатьох спеціалістів. Сьогодні біодизель вже нікого не дивує. Це звичний для нас вид палива, хоча і не всі розуміють, що ж це таке.

Сьогодні на честь запуску першого такого двигуна ми святкуємо цей неофіційний екологічний день — день біодизеля.

Біодизельне паливо, або ж біодизель — екологічно чисте паливо для дизельних двигунів, що отримується шляхом хімічної обробки рослинної олії чи тваринного жиру. Часто для виробництва біодизеля використовують такі сільськогосподарські культури як ріпак та сою, а також його виробляють із кокосової та пальмової олій.

Чому це паливо таке важливе для нас?

Тому що воно екологічне

Екологічність такого палива у тому, що в разі його використання зменшується виділення вуглекислого газу та кіптяви. Також воно не завдає шкоди ні рослинам, ні тваринам.

Тому що воно безпечніше

Біопаливо для автомобілів не токсичне, не має різкого запаху, не може викликати отруєння. За його використання істотно знижується небезпека забруднення ґрунту або води, адже розлите паливо, потрапивши в землю, швидко розкладається під впливом мікроорганізмів. Термін його практично повного розкладу — місяць.

Тому що воно краще для двигунів

Таке паливо має і ряд технічних переваг. Завдяки малому вмісту сірки біопаливо має високі змащувальні характеристики та продовжує життя двигуна.

Тому що на ньому можна заробити

Є великі можливості для збільшення експорту. Україна експортує ріпака на понад 1 мільярд доларів щорічно. У 2019 році у натуральному вираженні експорт становив рекордні 3,2 млн тонн. Однак, на жаль, Україна переважно експортує його в сировинному вигляді. А вартість насіння ріпаку становить приблизно 400 доларів за тону. В той час як переробка на олію та біодизель може приносити у два і більше разів прибутку.

Тому що воно може допомогти зробити Україну енергонезалежною.

Ми не можемо утворити нафту, газ або вугілля там, де їх немає. Але ми можемо встановити сонячні та вітряні ферми, засіяти поля технічними олійними культурами.  Зараз ціни на нафту та газ на світовому ринку низькі. Але це не означає, що такими ж вони залишатимуться значний період часу. Тому Україні варто почати готуватись. Розвиток ринку біопалива не потребує таких значних фінансових вливань як «зелений тариф», а в разі зростання ціни на нафту це ще й може виявитись вигідною альтернативою для України.

З вищезазначеного очевидно, що Україні варто активніше займатись розвитком біоенергетики. Потенціал України — великий. І якщо ми хочемо стати успішною країною, ми повинні його реалізувати!

За відновлювальною енергетикою майбутнє!

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.