Догори
Дати відгук

Більшість країн має лише одну платіжку за газ – експерти

2 хв на прочитання10 Червня 2020, 13:34
 Pixabay Pixabay
Поділитись:

У більшості розвинених країн постачальник бере на себе функцію розрахунку з газорозподільчими мережами, тому люди мають лише одну платіжку за газ. Про це розповіла експертка проєкту USAID "Прозорість енергетичного сектору" Тетяна Бойко, пише Українська енергетика.

"Переважна більшість країн має одну платіжку. Люди сплачують кошти постачальнику, який розраховується по всьому ланцюжку постачання, зокрема і ГРМ", - сказала вона.

За її словами, це пов'язано з тим, що там ринок уже сформований і налагоджений, усе працює чітко і без збоїв.

"Нам же потрібно, щоб газорозподільні мережі вчасно тримали кошти, які підуть на їх утримання, модернізацію і соціальні виплати. Це плата за те, щоб газ завжди був підведений, завжди був під тиском, працювала аварійна служба і техніки тощо", - додала вона.

Нагадаємо, в кінці грудня 2019 року Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг змінила порядок оплати послуг з доставки газу. Якщо раніше оплата за послугу доставки газу була врахована у вартості палива, то тепер споживачі отримують окрему платіжку за розподіл газу.  Це викликало хвилю обурення через нерозуміння нарахувань.

"Незалежно від того, скільки споживач отримує газу, труба має функціонувати. Необхідно постійно обслуговувати газові труби, утримувати в них тиск, ремонтувати, забезпечувати захист від корозії, - роз’яснює аналітик DiXi Group Роман Ніцович. - Крім того, мережі різні – різна довжина, різний технічний стан. Наприклад, в гірській місцевості витрати набагато вищі, оскільки необхідно прокласти більше труб і утримувати в них вищий тиск".

Але, як кажуть у Міжнародному енергетичному агентстві, газові платіжки ставатимуть все менш актуальними - цьогоріч відбудеться найбільше в історії падіння попиту на газ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.