Догори
Дати відгук

Білоруські підприємці встали на захист одноразового посуду

Введення в Білорусі заборони на одноразовий посуд у громадському харчуванні не вирішує проблему

2 хв на прочитання13 Березня 2020, 10:42
Pixabay Pixabay
Поділитись:

Введення в Білорусі заборони на одноразовий посуд у громадському харчуванні з 1 січня 2021 р лише імітує виконання розпорядження президента Олександра Лукашенко щодо відмови від пластикової упаковки, заміні її на паперову та інші види екологічної упаковки.

Про це йдеться в листі, який сім бізнес-спілок Білорусі спрямували до Ради міністрів, передає GreenPost із посиланням на білоруське видання Новини.

Це пов'язано з тим, що відповідне урядове рішення стосується тільки однієї галузі - громадського харчування, йдеться в листі. "Ця постанова головним чином буде стосуватися виїзної торгівлі, кафетеріїв, кулінарій, де основними споживачами є люди з невисоким рівнем доходів (студенти, працівники соціальної сфери, пенсіонери)", - вважають автори звернення.

На їх думку, заміна пластикового посуду на екологічно безпечну упаковку збільшить її вартість в 2-4 рази - та, відповідно, ціна на реалізовану продукцію зросте.

Бізнес-союзи вважають, що об'єкти громадського харчування будуть перебувати в нерівних умовах з виробниками готової продукції, бо в останніх залишається можливість виробляти і продавати свою продукцію в упаковці з пластику.

"Наприклад, квас, пиво в пластикових пляшках може проводитися і реалізовуватися через торгову мережу, а пиво і квас на розлив в барі або при виїзній торгівлі об'єктами громадського харчування повинно розливатися в скляну або паперовий посуд. Пироги, хліб, випічка на хлібозаводі може упаковуватися в поліетиленову плівку або пакети, а в кафетерії або студентській їдальні це робити заборонено", - відзначають бізнес-союзи.

На їх думку, така заборона на використання одноразового посуду практично не дозволить знизити негативний вплив на навколишнє середовище.

Як повідомляв GreenPost, з 1 січня 2021 року у Білорусі забороняється використання пластикового посуду в громадському харчуванняі. Вводиться заборона на використання склянок, тарілок, чашок, паличок для розмішування напоїв, трубочок (соломинок) для напоїв, контейнерів для зберігання продуктів з пластику.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.