Догори
Дати відгук

Азовське море відійшло від берега (ВІДЕО)

Солоність Азовського моря зрівнялась із солоністю Чорного.

2 хв на прочитання29 Травня 2024, 01:21
Зображення згенероване ШО Зображення згенероване ШО
Поділитись:

На Лівобережжі Маріуполя та біля Таганрогу море відійшло на сотні метрів від берега. Таке явище відбувається щорічно через зміну напрямку вітрів. Проте зараз усе може бути серйозніше.

«Азовське море розташоване дуже далеко від океану. Тому тут немає справжніх приливів та відливів. Все залежить від вітру. Коли дме низівка, від Арабатської стрілки і Сивашу воду несе до Маріуполя, і візуально це виглядає як прилив. Коли дме верхівка — навпаки, вода йде на захід і у нас ніби відлив. Останні кілька днів дуже сильний північно-східний вітер. Тому вода й пішла до Арабатки»,розповідав у 2021 році начальник науково-дослідного відділу Національного природного парку «Меотида» Олександр Бронсков.

Наразі ворог перекрив русла річок, які впадають у Азов, тож в море надходить менше води. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко пише у своєму Телеграм-каналі, що раніше море не відступало на таку значну відстань, як нині. Наприклад, у червні 2015 року видання Espreso повідомляло про відступ моря лише на 30 м, а не на сотню метрів чи й більше. У листопаді 2023 року видання «Крим.Реалії» розповідало, що Азовське море відійшло від краю пляжу в  Єдикуйському (Ленінському) районі Криму на відстань від 30 до 50 м, але це сталося після урагану, тобто після надзвичайної події.

Вже зараз Азовське море значно солоніше, ніж було у 2022 році — через перегороджені річки до нього надходить менше прісної води. В жовтні 2023 року «Укрінформ» повідомляв, що солоність Азовського моря зрівнялась із солоністю Чорного моря — це загрожує зникненням унікальної флори та фауни Азовського моря.

Варто також нагадати, що GreenPost уже писав про значне обміління річки Дніпра та його приток.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.