Догори
Дати відгук

АТ «Закарпатгаз» перейшло в управління держави

Тепер держава розподілятиме газ для 278 тисяч приватних помешкань у Закарпатській області

1 хв на прочитання14 Листопада 2023, 11:34
Закарпатгаз буде працювати у складі НАК Нафтогаз України Закарпатгаз буде працювати у складі НАК Нафтогаз України
Поділитись:

Газорозподільне підприємство АТ «Закарпатгаз» перейшло під контроль держави і буде працювати у складі НАК «Нафтогаз України». Як повідомляється у повідомленні на Урядовому порталі, це 19-те газорозподільне підприємство, яке перейшло в управління держави менш ніж за рік.

Повернення газорозподільної інфраструктури під контроль держави є частиною реалізації реформи з деолігархізації України, розпочатої Президентом Володимиром Зеленським. 

Старт відповідному процесу було дано у листопаді 2022 року, коли Уряд за пропозицією міністра енергетики ухвалив рішення про переукладення договорів експлуатації газорозподільних мереж державної форми власності, яке запустило процес повернення державного майна під контроль держави.

«Повернення державі контролю над газорозподільними мережами – питання національної безпеки. Держава має забезпечити громадянам безперебійне газопостачання, особливо під час війни, коли виклики посилюються. До того ж процес повернення мереж в управління держави дає старт розв’язанню проблем, що виникли після приватизації облгазів, яка відбулася понад 10 років тому», - зазначив очільник Міненерго Герман Галущенко. 

Варто додати, що відтепер держава розподілятиме газ для 278 тисяч приватних помешкань та понад 4 тисяч юридичних споживачів у Закарпатській області.
У жовтні під контроль держави було передано АТ «Волиньгаз» і АТ «Чернігівгаз».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго