Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Астронавти впустили сумку з інструментами під час виходу у відкритий космос на МКС — тепер це новий супутник Землі

Астронавти впустили сумку з інструментами під час виходу у відкритий космос на МКС — тепер це новий супутник Землі

Сумку видно в бінокль.

2 хв на прочитання12 Листопада 2023, 16:56
Білий мішок плаває в космосі над Землею: сумка з інструментами астронавта, яку впустили під час виходу у відкритий космос, побачена 2 листопада 2023 року. Фото: NASA/JSC Білий мішок плаває в космосі над Землею: сумка з інструментами астронавта, яку впустили під час виходу у відкритий космос, побачена 2 листопада 2023 року. Фото: NASA/JSC
Поділитись:

Сумка для інструментів, з якої астронавти посковзнулися під час виходу у відкритий космос на Міжнародній космічній станції, напрочуд яскрава, і її можна побачити в бінокль.

Тепер астрономи можуть спостерігати не лише зірки, планет, туманності та галактики, а й яскраву сумку для інструментів, що ширяє простором навколо Землі. 2 листопада 2023 року астронавти НАСА Жасмін Могбелі та Лорал О'Гара впустили пакет інструментів, вийшовши у відкритий космос за межами Міжнародної космічної станції (МКС). Про це пише Space.

За даними EarthSky, сумка з інструментами зараз обертається навколо нашої планети просто перед МКС із зоряною величиною близько 6. Це означає, що він трохи менш яскравий, ніж крижаний гігант Уран, сьома планета від Сонця. У результаті сумка  — «офіційно відома як сумка з замком для екіпажу» — надто тьмяна, щоб її можна було побачити неозброєним оком, але її видно в бінокль.

Імовірно, сумка з інструментами згорить у стратосфері, коли досягне висоти близько 113 км над Землею.

Астронавт резерву Європейського космічного агентства (ESA) Меган Крістіан поділилася кадрами моменту, коли сумка з інструментами вислизала з рук Могбелі, у своєму обліковому записі X. Вона додала, що в той час сумку востаннє бачив астронавт екіпажу-7 Сатоші Фурукава, коли вона пливла високо над горою Фудзі.

Також на X астроном Гарвардського центру астрофізики (CfA) Джонатан Макдауелл заявив, що мішок обертається навколо Землі на орбіті приблизно 415 на 416 км. Макдауелл також пояснив, що сумка також отримала власну категорію в системі каталогізації космічних сил США для штучних об’єктів на орбіті з офіційним позначенням 58229 / 1998–067WC.

Сумка для інструментів поєднує в собі величезну кількість штучного космічного сміття на орбіті навколо Землі, починаючи від уламків човників і розбитих супутників і закінчуючи інструментами, якими користуються астронавти. Це навіть не перша сумка для інструментів, яка вийшла на орбіту. У 2008 році астронавт НАСА Гайде Стефанишин-Пайпер намагалася відремонтувати заклинилу шестерню на сонячній батареї МКС і впустила іншу сумку з інструментами.

Тимчасом дві велетенські екзопланети зіштовхнулись у далекому космосі, лишивши по собі хмару гарячого пилу й газу у вигляді пончика.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.