Догори
Дати відгук

Арахіс корисний для зниження ваги та кров'яного тиску

Жменя арахісу може сприяти втраті ваги та зниженню кров'яного тиску

3 хв на прочитання13 Грудня 2022, 10:10
Поділитись:

Жменя арахісу двічі на день перед їжею може сприяти втраті ваги та зниженню кров'яного тиску, показало нове дослідження Університету Південної Австралії (UniSA).

У співпраці з Техаським технологічним університетом у дослідженні UniSA взяли участь дві групи австралійських дорослих з помірним і високим ризиком розвитку діабету 2 типу, які перевіряли ефект від вживання 70 грамів слабосолоного сухого обсмаженого арахісу щодня на додаток до дієти для зниження ваги.

"Арахісова група" з'їдала 35 грамів арахісу за 30 хвилин до двох основних приймань їжі, тоді як контрольна група не вживала арахіс або арахісове масло взагалі. Обидві групи обмежували споживання енергії до 5500 кДж для жінок та 7000 кДж для чоловіків, а також підтримували постійний режим фізичної активності протягом усього періоду дослідження.

Дослідники виявили, що через шість місяців обидві групи втратили в середньому 6,7 кілограма, показавши, що арахіс може бути частиною дієти для схуднення, що забезпечує клінічно значущу втрату ваги.

Співавтор дослідження з Техаського технологічного університету професор Крістіна Петерсен заявила у пресрелізі у вівторок, що дослідження усуває деякі помилки про вплив арахісу на здоров'я.

"Люди часто уникають арахісу, коли намагаються схуднути, тому що вважають, що він містить занадто багато кілоджоулів. Однак насправді арахіс має високу ситість, а це означає, що він довше зберігає почуття ситості, що може бути дуже корисним для тих, хто сидить на дієті для схуднення", — сказала вона.

Петерсен повідомила The Epoch Times електронною поштою, що високий вміст жиру, білка та клітковини в арахісі сприяє насиченню.

"Цілком ймовірно, що вживання арахісу перед їжею призвело до меншого споживання їжі без почуття голоду (звичайне явище при дієтах для схуднення), але ми не маємо даних, які прямо підтверджують це", — сказала вона.

Арахіс знижує кров'яний тиск

Крім демонстрації користі вживання арахісу в рамках дієти для схуднення, дослідження також показало, що вживання 70 г арахісу на день знижує кров'яний тиск.

У випробуваних з "арахісової групи" відзначався нижчий кров'яний тиск (на 5 мм рт. ст.), що відповідає 10-відсотковому зниженню ризику серцево-судинних захворювань.

За словами Петерсен, ймовірно, що більш високе споживання ненасичених жирів та нижче споживання вуглеводів в "арахісовій групі" сприяло зниженню артеріального тиску.

"За деякими даними, більш високе споживання мононенасичених жирів (які містяться в арахісі) пов'язане зі зниженням кров'яного тиску", — сказала вона.

"Крім того, "арахісова група" споживала менше натрію і більше калію, що також могло зіграти свою роль".

В огляді під назвою "Арахіс як функціональний харчовий продукт" від 2016 року зазначається, що крім високого вмісту мононенасичених жирів та калію, клітковина та інші поживні речовини, що містяться в арахісі, такі як магній та аргінін — амінокислота, яка, як показали дослідження, може покращувати кровообіг та лікувати імпотенцію – можуть сприяти зниженню кров'яного тиску.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.