Догори
Дати відгук

Герус запропонував неоднозначний шлях зменшення шкідливих викидів

Його стратегія ґрунтується більше на модернізації та технологічному оснащенні завідомо шкідливих для довкілля підприємств з виробництва енергії, замість поступової відмови від них, як задекларувала Україна.

2 хв на прочитання22 Грудня 2020, 15:13
Фото: 112 Україна Фото: 112 Україна
Поділитись:

Голова Комітету ВРУ з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, відповідаючи на питання про шляхи зменшення шкідливих викидів в енергетичному секторі, запропонував неоднозначний шлях розв'язання цієї проблеми. Про це стало відомо 22 грудня на комітетських слуханнях з питань екологічної політики.  

«На сьогоднішній день у нас в країні є атомні електростанції, які мають нульові викиди. Це — екологічно чиста та надійна енергетика, яка не залежить від сил природи. Нам потрібна певна маневрова генерація, роль якої зараз виконують теплоелектростанція. Але нам необхідні станції, які працюють на газі. Вони дають набагато менше викидів у навколишнє середовище. І третє — це питання фільтрів, яке відкладається на кілька років. Особливо це актуально для вугільних електростанцій, які будуть працювати ще років тридцять», — сказав Герус. 

На його думку, зрозумілий та європейський шлях вирішення проблеми — це оподаткування шкідливих викидів, яке стимулює їх зменшувати.    

Водночас голова енергетичного комітету ні словом не обмовився про ті заходи декарбонізації, які прописані у Національному плані скорочення викидів від великих  спалювальних установок і Національному плані дії з енергетичної ефективності. 

Зокрема, йдеться про збільшення виробництва енергії сонячними та вітровими електростанціями, зменшення забруднення великими спалювальними установками, скорочення вугільних ТЕС, а не лише їх оснащення фільтрами та збільшення частки біомаси у виробництві електроенергії та тепла (включно із централізованим теплопостачанням). 

Як ми писали раніше, у Міненерго пропонують відтермінувати строки скорочення шкідливих викидів в атмосферу теплоелектростанціями, попри те, що таке рішення суперечить екологічним зобов'язанням, які прийняла Україна перед міжнародними партнерами. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.