Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

АМКУ завершив розслідування зловживання Групою «ДТЕК» монопольним становищем у Бурштинському енергоострові

«ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдінг» мають місяць на формування своєї позиції захисту

3 хв на прочитання02 Червня 2020, 17:26 116
Фото: facebook ДТЕК Західенерго Фото: facebook ДТЕК Західенерго
Поділитись:

Антимонопольний комітет завершив стадію збору і аналізу доказів у справі щодо зловживань акціонерним товариством «ДТЕК Західенерго» та товариством з обмеженою відповідальністю «Д. Трейдінг» в Зоні «Бурштинського енергоострову».

Як інформує Антимонопольний комітет, компаніям-відповідачам надіслано подання про попередні висновки  та  надано  можливість фігурантам справи підготуватися до засідання Комітету, де питання буде розглядатися.

У АМКу зазначають, що  конкуренцію ПАТ «ДТЕК Західенерго» могла б скласти електроенергія з сусідніх європейських країн, перш за все Словаччини, де в досліджуваний період вона була значно дешевшою. Однак ТОВ «Д. Трейдінг», яке входить до тієї ж групи «ДТЕК», викуповувало більшу частину пропускної спроможності напрямку Словаччина-Україна, що обмежувало імпорт. Тобто, «ДТЕК Західенерго» міг диктувати свої умови всьому ринку.

«ДТЕК Західенерго» і «Д. Трейдінг» мають місяць на формування своєї позиції захисту. Потім Комітет призначить засідання, на якому справу буде розглянуто за участі відповідачів.

В разі прийняття Комітетом рішення, яке підтвердить порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем, на порушників буде накладено штраф у розмірі до десяти відсотків доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік.

Як нагадує АМКУ,  розслідування  розпочалося у жовтні минулого року. Його основні результати такі:

  • Група «ДТЕК» у складі АТ «ДТЕК Західенерго» та ТОВ «Д. Трейдінг» у липні – жовтні 2019 року займала монопольне (домінуюче) становище на регіональному ринку комерційного продажу електричної енергії та балансування в години як мінімального, так і максимального навантаження в торговій зоні острова «Бурштинської ТЕС».

  • З кінця липня 2019 року «ДТЕК Західенерго» зменшував обсяги пропонованої електроенергії в години мінімального навантаження, що призводило до зростання обсягів продажу на балансуючому ринку за більш високими для споживачів цінами.

  • У липні-жовтні 2019 року «ДТЕК Західенерго» встановлював на ринку «на добу наперед» в години максимального навантаження завищені та економічно необґрунтовані ціни на продаж електричної енергії.

Довідково:

«Бурштинський енергоостів» – це особлива зона на Заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей. Історично склалося, що ця територія об’єднана з європейськими енергосистемами, але від’єднана від «материкової» України.

антимонопольний комітет україни - розслідування зловживання групою «дтек» монопольним становищем у бурштинському енергоострові

 

Нагадаємо, адаптивний карантин збільшив обсяги використання електроенергії.

Відзначимо, нардеп від "Слуги народу" Сергій Нагорняк вніс пропозицію викликати в Раду для звіту т.в.о. міністра енергетики Ольгу Буславець.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.