Догори
Дати відгук

Акушер-гінеколог у швидкій: усі області України отримають мобільну "жіночу швидку"

До складу бригади входить акушер-гінеколог, спеціаліст перинатального центру медсестра/акушерка та водій.

2 хв на прочитання03 Листопада 2022, 11:22
Поділитись:

30 автомобілів для роботи мобільних гінекологічних бригад отримають перинатальні центри всіх областей України, повідомляє МОЗ України на Урядовому порталі.

«Тепер ще більше дівчаток і жінок матимуть доступ до якісних послуг у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я. Це — важливий внесок у майбутнє нашої країни, він дозволить нам ефективно реагувати на негативні наслідки військової агресії російської федерації й мінімізувати їх», — наголосив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Така допомога Україні є наслідком ініціативи Олени Зеленської, яка у вересні цього року під час зустрічі в США з виконавчою директоркою UNFPA Наталією Канем повідомила про високий попит на послуги у сфері сексуального та репродуктивного здоров’я та медичну допомогу для жінок та дівчат, які не мають до неї доступу.

UNFPA відгукнувся на прохання й за фінансової підтримки Уряду Іспанії закупив та доставив в Україну 30 автомобілів швидкої допомоги для забезпечення доступу до таких послуг переселенок та жінок, які проживають у сільській місцевості.

На додачу до переданих автомобілів для мобільних бригад UNFPA передасть портативне обладнання (апарат УЗД, кольпоскоп, 12-канальний ЕКГ). Також витратні матеріали (одноразові гінекологічні набори, медикаменти, швидкі тести на ВІЛ, гепатит В, С та сифіліс, експрес-тест на глюкозу, тест-смужки для аналізу сечі). UNFPA також покриватиме витрати, пов’язані з роботою гінекологічних мобільних бригад. 

Також у межах ініціативи буде доукомплектовано «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» у місті Балаклії. До переданого раніше мобільного пологового будинку додадуть обладнання для реанімації та інтенсивної терапії.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
НОК України підтримав бойкот Олімпіади-2024 у разі допуску росіян та білорусів
1 хв на прочитаннягодина тому
Скрін Scribble Maps
«Київ викрили», «ЗСУ роблять у Снігурівці у Херсонській області військову базу»: російські ЗМІ знову не подивилися на мапу
1 хв на прочитання2 години тому
Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію
3 хв на прочитання9 годин тому
Сирні пончики — просто, швидко і смачно
1 хв на прочитання9 годин тому
Саміт Україна-ЄС: вступ до Євросоюзу, освіта, цифровізація, допомога
3 хв на прочитанняВчора
Колишній очільник ЦРУ описав сценарій повернення Криму Україною у 2023 році
2 хв на прочитанняВчора
Гороскоп на завтра 4 лютого 2023: Дівам - відпочинок і спокій, Рибам - небувала активність
4 хв на прочитанняВчора
Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення
1 хв на прочитанняВчора