Догори
Дати відгук

Айдахо вб'є 90 % вовків штату: кілька штатів США взялися радикально знищувати популяцію вовків

Агресивна правова кампанія мисливської групи привела до санкціонованого державою полювання на вовків.

2 хв на прочитання06 Липня 2021, 12:45
Айдахо вб'є 90 % вовків штату Айдахо вб'є 90 % вовків штату
Поділитись:

Законодавство штатів загрожує популяції хижаків Північних Скелястих гір, які зосереджені в Монтані, Айдахо та Вайомінгу. Керуючись інтересами тваринників і мисливців на велику дичину, Айдахо та Монтана ухвалили ряд нових законів, які дозволяють агресивне полювання на вовків.

Так, підписаний днями  губернатором Бредом Літтллом закон дозволить професійним мисливцям і виловлювачам використовувати вертольоти, снігоходи, квадроцикли, обладнання нічного бачення, пастки та інші засоби, щоб убити приблизно 90 % вовків штату. 

Як пише НВ, прихильники законів стверджують, що хижаки загрожують засобам до існування власників ранчо та завдають шкоди стадам лосів. А от екологи стверджують що це загрожує природі.

Вовки, домашня худоба та лосі: про що говорять дані

Вбивство домашньої худоби з боку вовків відносно невелике, а популяції лосів стабільні. В Айдахо з липня 2019 року до липня 2020 року було зареєстровано всього 102 підтверджених вбивства домашньої худоби, і ще 28 вважалися вірогідними.

У 2020 році в Монтані було зареєстровано 238 підтверджених вбивств. В обох штатах містяться мільйони голів великої рогатої худоби, овець та інших жуйних тварин, і власникам ранчо виплачується компенсація за кожну підтверджену втрату. Стада лосів також процвітають: приблизно 136 000 голів в Монтані і 120 000 — в Айдахо.

«Немає даних, які б дали змогу припустити, що конфлікти існують на такому рівні, що вказує на масову різанину сірих вовків», — сказав еколог Майк Філліпс, який очолив перші зусилля з повернення вовків в Єллоустонський національний парк, а потім був сенатором від Демократичної партії в Монтані.

Що саме передбачає закон

Новий законопроєкт дозволяє необмежений вилов вовків по одній ліцензії, використання приманки та полювання на приватних землях навіть у нічний час з використанням штучного освітлення.

Додаткове законодавство дозволяє використання пасток, продовжує сезон вилову на місяць і встановлює схему відшкодування витрат, пов’язаних із полюванням на вовків, що по суті легалізує полювання за головами.

У травні Айдахо прийняв закон, що дозволяє цілорічне полювання на вовків на приватній території. Також тепер дозволені екстремальні методи, такі як вистежування вовків за допомогою всюдиходів і собак, а також використанням пасток і наживок.

Змагання у вбивстві?

Захисники природи хвилюються, що це може стимулювати напад на вовків у так званих змаганнях у вбивстві. Учасники змагаються, щоб визначити, хто може вбити найбільше хижих тварин. У деяких випадках тварин навмисне вбивали снігоходами або квадроциклами.

 До слова, у Криму — нашестя комарів після злив.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.