Догори
Дати відгук

Ахметов "кинув" українців на 1 млрд гривень

Олігарх не хоче сплачувати до держбюджету за передачу електроенергії при експорті

1 хв на прочитання26 Жовтня 2020, 18:35
Поділитись:

Нацкомісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) знову програла енергетичному монополісту ДТЕК суд з виплати за передачу електроенергії при експорті. Таким чином Рінат Ахметов заощадив понад 1 мільярд гривень за користування державними електромережами. Повідомляє Finbalance.

Шостий апеляційний адмінсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги "Укренерго" та НКРЕКП та залишив без змін рішення, якими було задоволено позов "ДТЕК Західенерго" (кінцевий бенефіціар — Рінат Ахметов) та скасовано низку положень постанови Нацкомісії з тарифів, якими конкретизовано обов'язки експортерів електроенергії сплачувати тариф за передачу електроенергії.

Холдинг ДТЕК Ахметова, який є найбільшим експортером електроенергії, перестав платити тариф на передачу електроенергії при її експорті, посилаючись на те, що експортери в країнах ЄС не платять тариф на передачу, а Україна взяла на себе зобов'язання щодо синхронізації свого законодавства з ЄС. При цьому ДТЕК через суди намагається отримати право не платити держкомпанії борг.

Госпсуд Львівської області відмовився задовольнити позов "Укренерго" до "ДТЕК Західенерго" про стягнення 425,8 мільйона гривень заборгованості за договором надання послуг з передачі електроенергії.

Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов "Укренерго" до ТОВ "Д.Трейдинг" (кінцевий бенефіціар — Рінат Ахметов) у стягненні 651 мільйона гривень заборгованості за договором надання послуг з передачі електроенергії.

Як відомо, тариф "Укренерго" на передачу електроенергії має покривати нестачу коштів держпідприємства "гарантований покупець" для виплат за "зеленим" тарифом.
Нагадаємо, члени Нацкомісії по тарифах написали заяву в ДБР на нардепів, що лобіюють інтереси Ахметова.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.