Догори
Дати відгук

Аграріям варто підготуватися до весняної посухи - синоптик

2 хв на прочитання14 Лютого 2020, 12:35
Поділитись:

 

14.02.2020

 

 

Через низьку кількість опадів, яка при багаторічній нормі у листопаді-січні в 132 мм фактично фіксувалася на рівні 74 мм, в Україні зберігається ризик весняної посухи.

 

 

“Погодні умови в Україні стають все більш нервовими через глобальне потепління. При нормі -3°С маємо +2°С, тож, це значить, що метеорологічної зими цього року в Україні не було. Було зафіксовано лише 2 холодні ночі. Найнижча температура фіксувалася у Дніпропетровській області, але посіви озимих культур у регіоні було вкрито снігом, тож, ризиків для їхньої загибелі немає”, – розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру ДСНС України.

 

 

Найнижчою кількість опадів була у центральних та північних областях країни, тому аграріям цих регіонів варто бути готовими до посухи.

 

 

 

 

Тетяна Адаменко додала, що за результатами відбору монолітів станом на кінець січня 80% площ під озимими культурами в Україні знаходяться у прекрасному стані. На решті 20% площ фіксується зрідженість посівів від 15% до 30%, за попередніми даними. Остаточна оцінка буде 25 лютого.

 

 

За її словами, аномально тепла зима є дуже позитивною для розвитку хвороб та шкідників, що збільшить витрати фермерів на обробку. Кількість таких аномально теплих зим збільшується з кожним 10-річчям.

 

 

 

 

"Це є позитивним фактором для посівів, адже ранній початок вегетації знижує ризики втрат від весняної засухи. Клімат в Україні змінюється в 1,5 рази швидше, ніж у світі взагалі і в Північній його півкулі зокрема”, – уточнила вона.

 

 

При цьому, за її словами, підвищення теплозабезпеченості в країні дозволяє розширювати площі під соняшником, однак ключовим ризиком залишається недостатня зволоженість.У

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.