Догори
Дати відгук

А завтра - торнадо? - потужний пиловий вихор під Києвом. Фото

Природа мсить за знущання над нею

2 хв на прочитання21 Квітня 2020, 15:13
фото Олександра Смеричанського фото Олександра Смеричанського
Поділитись:

Незвичайне природне явище сфотографував Олександр Смеричанський. Про це він написав у своєму ФБ.

"Вчора (20 квітня 2020) під Києвом бачив ось такий пиловий вихор. Не смерч звісно, але такого потужного вихору я, здається, ще не бачив. На фотографіях власне - зародження вихору, найбільша висота та затухання", - повідомляє Олександр Смеричанський.

Були й інші вихрі.

фото Олександра Смеричанського

"Взагалі вчора бачив три таких вихорі, два інші поменше були. Витратив годину на дослідження цього питання. І всюди вказувалося, що не потрібно плутати смерч і вихор. У англомовних джерелах також", - додає спостережливий українець.

Бачили подібні явища й інші громадяни.

"Я таке бачив декілька разів у1980-х. Один раз біля Жашкова десь. Переломані всі дерева були у лісосмугах вздовж південної траси. Іншим разом на Десні навпроти Сувіду. Там луки заплавні", - пише у коментарях Mykhaylo Artamonov.

За словами еколога Бориса Васильківського, глобальні зміни клімату - наслідок діяльності людини. 

"Але ми можемо локально їх пом’якшити. По-перше, визнати на офіційному рівні, що допущені прорахунки і помилки у державній екологіній політиці. По-друге, узятися негайно ці помилки виправляти. Заборонити добування торфу, узяти під охорону усі болота та заплави річок, створити та реалізувати програму відновлення водності, надати на це кошти, ухвалити потрібні закони - Закон про державний контроль, який зараз усе ще лежить у парламенті, закон про попередження підпалів тощо", - прокоментував GreenPost ситуацію еколог.

Як ми вже повідомляли, пилові та піщані бурі повернулися в Україну після багаторічної відсутності, про що неодноразово попереджали екологи. Надійним захистом від таких явищ є полезахисні лісосмуги, які нещадно вирубувалися останніми роками. Інша причина утворення пилових бур - тотальне розорювання угідь.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.