Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Здоров'я
  • Ліки
  • 90 % медикаментів ефективні й через 15 років після закінчення терміну дії: коли можна пити прострочені пігулки

90 % медикаментів ефективні й через 15 років після закінчення терміну дії: коли можна пити прострочені пігулки

Термін придатності вигідний фармкомпаніям, бо, викинувши старі ліки, ви змушені замінити їх новими. Проте є винятки.

1 хв на прочитання22 Травня 2022, 19:34
Поділитись:

У США військові щорічно змушені позбавлятися величезної кількості дорогих препаратів, тільки через те, що закінчився термін придатності. Однак експертиза FDA показала, що ефективність 90 % медикаментів зберігалася навіть через 15 років після закінчення терміну дії. Про це розповідає Телеграм-канал «Досвідчений фармацевт».

«Термін придатності вигідний фармкомпаніям, тому що, викинувши старі ліки, ви змушені замінити їх новими. Діючі компоненти ліків із часом можуть втратити невеликий відсоток ефективності, але загалом вони можуть застосовуватися досить безпечно. Тобто вони не стають отруйними або псуються, як скисле молоко. Вони просто втрачають невелику частку своєї сили. Виняток становлять рідкі форми препаратів (інсулін, розчини або сиропи антибіотиків, вакцини), нітрогліцерин та біологічні препарати (на кшталт моноклональних антитіл) — ці форми нестабільні та розпадаються або змінюється їх розподіл в організмі. Оскільки дуже важлива точна доза та концентрація препарату, ризикувати не можна», — розповідає «Досвідчений фармацевт».

У повідомленні наголошується, що, аби препарат довго зберігав свої властивості, важливо дотримуватись умов зберігання: не у ванній (де тепло і волого), не в машині (де дуже жарко або холодно), а в темному, прохолодному, сухому місці. Звісно, якщо таблетка чи капсула пошкоджена або пожовкла, легко кришиться і взагалі на вигляд не дуже, краще не експериментувати на собі.

Також ми розповідали, що робити, якщо ви не пам’ятаєте назви препарату: радить кардіолог.

Окрім того, ми писали, як не можна зберігати ліки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.