Догори
Дати відгук

6 вправ для розслаблення спини та шиї після робочого дня — результат замінить професійного масажиста

Виконувати їх можна вдома

2 хв на прочитання21 Серпня 2023, 18:12
Поділитись:

Якщо ви багато часу проводите сидячи за комп'ютером, брак руху необхідно щодня компенсувати. Зняти напругу зі втомленої спини та шиї вам допоможуть прості вправи, які не потребують значних фізичних зусиль. Виконувати їх можна вдома після робочого дня, а результат замінить професійного масажиста!

1) Нахили голови набік

Сядьте на стілець. Покладіть праву долоню на маківку і злегка потягніть голову вправо, залишаючи спину в прямому положенні. Затримайтеся на 30-40 секунд, повільно поверніться у вихідну позицію. Повторіть по 5 разів кожної сторони.

Навіщо: допомагає зняти напругу у шиї.

2) «Кішка»

Встаньте рачки й обіпріться на кисті рук. На видиху максимально вигніть спину нагору, опустіть голову. На вдиху прогніть вниз і підніміть голову вгору. Повторіть 10 разів.

Навіщо: розтягує м'язи спини та шиї, допомагає уникнути сутулості.

3) Нахил до стіни

Встаньте обличчям до стіни на відстані двох кроків від неї. Поставте ноги на ширині стегон. Нахиліться вперед і обіпріться руками в стіну. Між корпусом та ногами має утворитися кут 90°. Максимально випряміть і витягніть хребет; залишайтеся у цій позиції 20-30 секунд. Повторіть 5 разів.

Навіщо: розтягує спину, покращує поставу.

4) «Крила метелика»

Сядьте на край стільця, розведіть ноги на ширину плечей. Зігніть руки в ліктях, закиньте за голову та зчепить пальці на потилиці. Максимально розведіть лікті. На вдиху розкрийте руки убік і витягніть грудну клітку вперед. На видиху знову заведіть руки за голову та прогніть спину назад. Відчуйте натяг м'язів. Повторіть 5 разів.

Навіщо: відновлює правильне положення хребта.

5) Скручування на стільці

Сидячи на стільці прямо, акуратно поверніть корпус і плечі вбік. Аби збільшити амплітуду та розвернутися сильніше, візьміться найближчою рукою за спинку стільця. Затримайтеся на 15-20 секунд. Повторіть 5 разів для кожної сторони.

Навіщо: знімає біль у спині, випрямляє хребет.

6) «Поза дитини»

Опустіться на коліна, склавши стопи разом. Покладіть сідниці на п'яти. На видиху нахилиться вперед і обіпріться чолом у підлогу. Витягніть руки вздовж тулуба долонями вгору. Залишайтесь у позиції від 1 до 3 хвилин, акцентуючи увагу на тому, як розтягується хребет.

Навіщо: ефективно знімає напругу з м'язів спини та шиї. Ідеальна вправа для завершення заряджання.

Важливо! Виконуйте вправи повільно та без різких рухів. Аби краще розслабитися, увімкніть спокійну музику і постарайтеся ні про що не думати.

Також нагадаємо, що робота вбиває: названо кількість робочих годин на тиждень, які можуть мати фатальні наслідки для здоров'я.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.