Догори
Дати відгук

5 ознак проблем із нирками, які можна побачити на шкірі

Шкіра – не лише найбільший орган нашого тіла, а й найінформативніший.

3 хв на прочитання04 Червня 2022, 14:00
Поділитись:

Шкіра – це перша лінія захисту нашого організму від впливу зовнішнього середовища. Головне призначення шкіри – захищати й оберігати внутрішні органи, забезпечувати їхню безпеку та здоров’я. Шкіра складається з 3 шарів: верхній захисний епідермальний шар; середній, наповнений колагеном шар; нижній пружинистий шар – підшкірно-жирова клітковина.

Так, саме спостерігаючи за нею можна припустити існування проблем із нирками.

Суха та свербляча шкіра

Сухість шкіри дуже поширена взимку. Але ви здивуєтеся, дізнавшись, що свербіж та сухість шкіри можуть бути одним із симптомів того, що ваші нирки не в порядку. Зазвичай у людини, яка страждає на будь-яке захворювання нирок, буває груба, потріскана текстура шкіри. На думку експертів, суха та свербляча шкіра є запобіжною ознакою серйозного дефіциту мінералів, що супроводжується порушенням здоров’я кісток, а ці два симптоми є ознаками прогресуючого захворювання нирок. Вони з’являються, коли нирки не працюють належним чином або не можуть правильно збалансувати мінерали та поживні речовини в крові.

Зміна кольору шкіри

Дуже характерні практично для людей всіх вікових груп. Однак іноді ці зміни кольору можуть бути застережливою ознакою чогось серйозного у ваших нирках. Раптові та незрозумілі зміни кольору шкіри є запобіжною ознакою хронічного захворювання нирок. Чому це відбувається? Через накопичення токсинів! Коли нирки не можуть фільтрувати кров, як завжди, це призводить до зміни кольору шкіри. Зокрема, можна помітити сірий або жовтий відтінок шкіри, ділянки темної шкіри або нездоровий блідий відтінок. Деякі пацієнти також повідомляли про жовтувату шкіру з горбками або кістами.

Набряк шкіри

Набряк у будь-якій частині тіла вважається «ненормальним». Однак, коли ваші нирки перебувають у небезпеці, шкіра починає опухати. Справа в тому, що нирки – це органи, які допомагають виводити з організму зайву рідину та сіль. Але коли здоров’я нирок не в порядку, в організмі може накопичуватися рідина, що призводить до незрозумілих набряків ніг, кісточок, ступнів, обличчя або рук. Ще одним застережливим симптомом захворювання нирок є незрозумілі пухирі або висип. Вони можуть бути болючими та дратівливими.

Відкладення кальцію

Людина, яка страждає на будь-яке захворювання нирок, може помітити відкладення кальцію під шкірою, найчастіше біля ліктьових, колінних або пальцевих суглобів. Функції нирок дуже важливі для організму. Вони допомагають збалансувати мінерали, такі як натрій та фосфат у крові. Коли нирки не в хорошому стані, вони перестають працювати, що може призвести до відкладення кальцію під шкірою.

Нагадаємо, дієтолог розповів про користь коньяку для організму людини.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Смачніше за будь-який кетчуп: гостра заготовка на зиму
1 хв на прочитаннягодина тому
Ми наблизилися до певної вилки, але так чи так хороших виходів у Путіна нема — експерт
3 хв на прочитання2 години тому
Помідори з морквяним бадиллям — рецепт консервації, який уже отримав популярність
2 хв на прочитання5 годин тому
Росіяни намагаються перепідключити ЗАЕС до Криму, і станцію неможливо буде повернути до української енергосистеми
1 хв на прочитання6 годин тому
У низці західних обласних центрів встановлять прилади для вимірювання якості повітря
1 хв на прочитання8 годин тому
 Як продовжити свіжість білого і чорного хліба, не заморожуючи його
2 хв на прочитання10 годин тому
65 % росіян підтримують закінчення війни та підписання мирного договору
1 хв на прочитання12 годин тому
Навіщо поливати капусту валеріаною: хитрість досвідчених дачників
1 хв на прочитання12 годин тому