Догори
Дати відгук

5 несподіваних симптомів раку, які потрібно виявити

Рання діагностика раку допомагає прокласти шлях до швидшого лікування.

2 хв на прочитання18 Травня 2023, 08:11
Поділитись:

За словами онколога, потріскані або закривавлені губи можуть бути першим червоним прапорцем, що сигналізує про те, що у вас може розвинутися рак.

Рання діагностика раку допомагає прокласти шлях до швидшого лікування і, можливо, кращого прогнозу. Хоча рак шкіри не відразу вражає ваші внутрішні органи, його також необхідно виявити якнайшвидше. На щастя, експерт поділився «несподіваними» ознаками, які інакше могли б залишитися непоміченими.

Незалежно від того, чи ви є шанувальником солярію або забуваєте повторно наносити сонцезахисний крем під час засмаги на пляжі, існують різні фактори, які можуть збільшити ризик розвитку раку шкіри.

Ви завжди повинні звертатися до свого лікаря, якщо у вас виникають раптові симптоми або зміни в організмі, оскільки рання діагностика може різко змінити будь-який прогноз.

Онколог рекомендував звертати увагу на сухість шкіри, анемію, потріскані або губи, що кровоточать, задишку і нічну пітливість.

Постійно суха шкіра

Якщо ви помітили ділянку шкіри, яка постійно суха або свербить, можливо, варто поговорити з лікарем.

«У більшості випадків це зазвичай щось менш серйозне, наприклад, екзема, але відвідування лікаря все одно принесе полегшення як вашому розуму, так і шкірі».

Анемія

Від дефіциту заліза до дефіциту фолієвої кислоти анемія зазвичай пов’язана з нестачею вітамінів та поживних речовин.

Базально-клітинна карцинома іноді може проявлятися залізодефіцитною анемією. Симптоми, які слід помітити, можуть включати крайню втому, слабкість, блідість шкіри, біль у грудях, холодні руки та ноги та запаморочення.

Потріскані або закривавлені губи

Якщо ваші губи надмірно сухі та потріскані або навіть починають кровоточити, це може вказувати на актинічний хейліт, передраковий стан.

Задишка

Хоча ви можете і не підозрювати, що рак шкіри може поширитися на легкі, необроблені види раку, такі як меланома, можуть потрапити до цього місця.

Нічна пітливість

Рак шкіри рідко викликає нічну пітливість, але кількість даних свідчить про те, що гормональні зміни і меланома пов’язані.

Щоразу, коли ви зазнаєте гормональних змін, існує підвищений ризик нічної пітливості, оскільки ваше тіло менш здатне регулювати свою температуру.

Віломо, народні засоби для підвищення гемоглобіну.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.