Догори
Дати відгук

“4 години без електрики щодня”: економістка дала прогноз на зиму для українців

Невтішний прогноз на цю зиму

3 хв на прочитання23 Листопада 2022, 08:30
Поділитись:

Російських атак зазнали всі українські теплоелектростанції (ТЕС) і гідроелектростанції (ГЕС). Також були атаковані всі вузлові підстанції, які розподіляють електроенергію по Україні. Деякі по кілька разів. У системі спостерігається нестача генерації і нові атаки ще більше знижують вироблення електроенергії. Про це 22 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ірина Коссе.

За її словами, великим плюсом є те, що українська влада готувалася до війни і запаслася великою кількістю обладнання.

“Українська влада готувалася саме до нападів на енергоструктури і запаслася великою кількістю обладнання. Саме на цьому зараз ми і виїжджаємо. Тобто, це дає нам можливість ремонтувати і під’єднувати те, що було зруйновано. Сьогодні був виступ голови “Укренерго” Кудрицького, який сказав, що нападу зазнали всі теплоелектростанції та всі гідроелектростанції. Тобто, все те, що не атомна енергетика, по всьому завдавалися удари по кілька разів. Точно так само всі вузлові підстанції, які розподіляють електроенергію по країні, також були атаковані, а деякі по кілька разів, і були станції, які і вісім разів були атаковані. Можемо уявити, наскільки великого удару зазнала українська енергосистема і те, що ми маємо тривалі відімкнення світла, але система функціонує, це дуже великий плюс”, — сказала Коссе.

Експертка каже, що українська енергосистема потребує допомоги для відновлення від європейських партнерів.

“Навіть з точки зору країн ЄС, ніхто не очікував, що система вистоїть, ніхто не робив ніколи таких запасів обладнання, які робила Україна, на жаль, зараз ці запаси, ми розуміємо, що вони виснажуються, і нам потрібно готуватися до нових етапів, тому зараз у нас звернення до всіх країн світу допомогти нам відновити ці запаси обладнання. На жаль, обладнання дуже складне, виготовляється дуже довго, плюс європейські трансформатори, скажімо так, не підходять для нашої системи, у нас трохи інші, іншими потужностями ми оперуємо. Тому йде такий пошук потрібного нам обладнання по всіх країнах світу. Здебільшого, звісно, ми звертаємося до дружніх країн, але й до менш дружніх теж звертаємося”, — додала вона.

Коссе заявила, що в України з енергосистемою зараз дві проблеми.

“Проблема у виробленні електроенергії. Недоступна Запорізька АЕС, найбільша в Європі, давала нам майже 6000 мегаватів. Недоступні від самого початку війни Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС, Запорізької ТЕС, це ще 2000 мегаватів. Тобто, у нас нестача генерації в системі. І ці атаки на наші ТЕС і ГЕС, що залишилися, ще більше знижують ту кількість електроенергії, яку Україна здатна виробляти. У нас знизилося і споживання через те, що наша промисловість працює менше, ніж раніше. Тобто, знизилося споживання промисловості, знизилося споживання населення, частина населення виїхала. Але, тим не менш, той попит, який існує зараз, він не може повністю покриватися пропозицією. Наші електростанції, що залишилися, не покривають споживання, саме це спричиняє планові відімкнення на 4 години щодня, про які говорить нам “Укренерго”. Тобто, наш прогноз на цю зиму — це 4 години без електрики щодня”, — резюмувала старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень і політичних консультацій.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
У Енергоатомі заявили, що росіяни на ЗАЕС готують провокацію – завезли «Гради»
1 хв на прочитанняВчора
Японія готує другий пакет енергетичної допомоги Україні
1 хв на прочитанняВчора
Українці по-новому платитимуть за електрику через відключення: що зміниться
1 хв на прочитання06 Грудня 2022
Росіяни обрали для атаки пік морозів, її відбито, а наслідки планується ліквідувати за 1-2 дні - глава "Укренерго"
2 хв на прочитання06 Грудня 2022
Як безпечно зберігати вдома пальне для генератора: практичні поради
1 хв на прочитання05 Грудня 2022
Штрафи за генератори: за що українцям загрожують великі грошові стягнення
2 хв на прочитання05 Грудня 2022
Без опалення, на генераторах і буржуйках, із дерев’яними туалетами у дворах: яким буде Київ в умовах блекаутів
9 хв на прочитання05 Грудня 2022
У Вінниці чоловік змайстрував власну мікро-ГЕС на річці, щоб було світло(ФОТО)
5 хв на прочитання05 Грудня 2022