Догори
Дати відгук

300-літню природну реліквію знайшли під Києвом. Фото

Хто врятує пам’ятку природи?

2 хв на прочитання21 Квітня 2020, 12:01
Фото Ігоря Кирикевича Фото Ігоря Кирикевича
Поділитись:

Цікаву історичну і природну знахідку зробив співголова "Центру моніторингу влади" Ігор Кирикевич. Про це він повідомив у своєму ФБ.

"Гостомель продовжує дивувати. Скільки років оцьому дубу-велетню на вул. Молодіжній, 300, чи, може, всі 500? В житті такого не бачив! Поруч знайшли ще три таких самих велетня. В усьому світі такі дерева заповідають." - повідомляє активіст.

Фото Ігоря Кирикевича

Дописувач закликає заповідати ці дерева і місцину, звертаючись до відомих екологічних організацій.

"Може Київський еколого-культурний центр  візьметься за цю справу? Тут розкішний дикий яр з велетенськими липами, дубами та дикими грушами і черешнями! Все цвіте, ліс співає безліччю пташиних голосів", - повідомляє Ігор Кирикевич.

Також звучить пропозиція до місцевої влади долучитися до цієї благородної справи.

"Юрій Прилипко Гостомельська селищна рада - долучайтесь! Це ж перлина Гостомеля! Тут повинен бути парк, чи не так? Подивитись на дивовижні дуби. Будуть приїзжати туристи з Києва", - переконує Ігор Кирикевич.


Довідка: Па́м'ятка приро́ди — окремі унікальні природні об'єкти, що мають наукове, пізнавальне, історичне, культурно-естетичне значення. Серед них водоспади, печери, вікові дерева, скелі та ін. Об'єкти і комплекси, оголошені пам'ятками природи, повністю вилучаються з господарського використання, тут забороняється будь-яка діяльність, що завдає їм шкоди. Пам'ятки природи поділяються на геологічні, гідрологічні, ботанічні, комплексного типу, а також включають пам'ятки садово-паркового мистецтва, старі садиби, комплекси міських парків і садів. Це також природоохоронна територія, на якій розташований окремий унікальний природний об'єкт (Вікіпедія).

Київський еколого-культурний центр підготував наукові обгрунтування та пролобіював створення кільках сотень пам’яток природи, у тому числі вікових дерев. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.