Догори
Дати відгук

18 вересня-Всесвітній день моніторингу якості води та працівників лісу

1981 - польське керівництво отримало попередження з боку Москви про те що в країні ростуть антирадянські настрої.

2 хв на прочитання18 Вересня 2022, 10:26
Поділитись:

18 вересня в усьому світі відзначають Всесвітній день моніторингу якості води та Міжнародний день рівної оплати праці. Перший з них започаткував в 2003 році Американський фонд чистої води як глобальну освітню програма, що має на меті підвищити обізнаність громадськості та залучити її до захисту водних ресурсів та навчити моніторити стани місцевих водойм.

Міжнародний день рівної оплати праці вперше відзначили в 2020 році. Він покликаний привернути увагу до проблеми дискримінації та гендерних стереотипів у сфері трудових відносин.

В Україні 18 вересня своє професійне свято відзначають лісники, лісоруби та інші спеціалісти, пов'язані з деревообробною промисловістю — з 1993 року в третю неділю вересня святкується День працівника лісу.

День ангела 18 вересня

День ангела (іменини) сьогодні святкують: Афанасій, Гліб, Давид, Денис, Єлизавета, Захар, Максим, Петро, Раїса.

 Цей день в історії:

  • 96 - в результаті змови гине імператор Доміциан, новим римським імператором став Марк Кокцей Нерва (засновник династії Антонінів і перший з "П'яти хороших імператорів").
  • 1698 - таємничий в'язень, відомий як "Залізна маска" переведений у Бастилію (багато хто вважає що під маскою був брат-близнюк Людовика XIV, є також думка що це був генерал Вів'єн де Булонд, покрили ганьбою себе і французьку армію під час Дев'ятирічної війни).
  • 1793 - Джордж Вашингтон, будучи Президентом США, заклав перший камінь в підставу Капітолію (місцеперебування Конгресу США).
  • 1947 - у США утворена секретна служба при федеральному уряді - ЦРУ.
  • 1965 - державним заповідником став острів Хортиця (найбільший острів на Дніпрі).
  • 1976 - в Китаї пройшли похорони "великого крмчего" Мао Цзедуна.
  • 1980 - у космос відправився перший кубинець (запуск з Байконуру Союз-38).
  • 1981 - польське керівництво отримало попередження з боку Москви про те що в країні ростуть антирадянські настрої.
  • 1990 - російський письменник А. І. Солженіцин опублікував статтю "Як нам облаштувати Росію?" в "Комсомольській правді".
  • 1998 - заснована ICANN (міжнародна організація створена за участю уряду США, займається врегулюванням питань пов'язаних з доменними іменами, IP-адресами та інтернетом в цілому). 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.